Wpis z mikrobloga

@giguga: A nie jest tak? Nawet moi rodzice zatwardziali katolicy olali kościół patrząc na to co się dzieje.

Oczywiście co mnie bardzo cieszy, KK nigdy nie był przyjacielem Polaków, oni układali się szlachtą, władzą a nawet z zaborcami byle mogli bez problemów wykorzystywać i grabić majątki chłopów i mieszczan.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 40
Nawet moi rodzice zatwardziali katolicy olali kościół patrząc na to co się dzieje.

@Frasad: więc chyba nigdy nie byli zatwardziałymi katolikami a po prostu hipokrytami i konformistami co jest typowe w Polsce
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@AnalnyNiszczyciel: ale jakie to ma znaczenie dla katolika? Oni tam powinni przychodzić oddawać cześć ich bogu a nie przejmować się co mówi ktoś kogo nazwaliby fałszywym prorokiem
  • Odpowiedz
  • 229
@byz45 uwierz mi że nie. Moja matka zrobiła zwrot od KK, pomimo że ganiała mnie na mszę, święta musiały być tradycyjne i rodzinne, a powiedzenie złego słowa na księdza kończyło się awanturą.

Ostatnie lata sprawiły że zrobiła ogromny postęp. Już nawet przestała chodzić "dla Boga, a nie dla księdza", mimo że znajduje się w grupie docelowej - ludzi, którym los #!$%@?ł tragediami z których nawet syn-przegryw jest nieznaczącą.
  • Odpowiedz
  • 5
@byz45 A czy instytucja kościoła katolickiego musi być tożsama z wiarą chrześcijańską? To że klechy uzurpują sobie monopol na wiarę nie oznacza że tak musi być.
  • Odpowiedz
@byz45: Oświecę Cie. Nie musisz oddawać czci Bogu chodząc do kościoła. Dlaczego? Ano dlatego, że Bóg jest wszędzie. Możesz więc zamknąć oczy i modlić się do Boga który jest w Twoim sercu. To wystarczy
  • Odpowiedz