Wpis z mikrobloga

@Tomsz1989: niestety religia nie bazuje jedynie na swoich wyznawcach. To by było jeszcze do zniesienia. Niestety religia chce i chce coraz więcej. Wchodzi z butami tam gdzie nikt jej nie chce i nie potrzebuje. Uważa, że ma monopol na jedyną prawdę
  • Odpowiedz
@Tomsz1989: posterować? Co niby to znaczy? ah, no tak. Ja nikim nie muszę sterować. Rozumiem jednak, że Ty masz taki przymus i Tobą musi ktoś sterować byś wiedział co masz myśleć. Nie moja sprawa. Niestety tak właśnie działa każda religia czy wyznanie. Byłem w kilku i to zawsze działało. Sterowano wyznawcami by nie musieli sami myśleć. Kapłan zawsze wie lepiej jak masz żyć
  • Odpowiedz
@CipakKrulRzycia: dlaczego bezczelnie manipulujesz? Na zdjęciach z późniejszych godzin zapełnione są całe błonia. Ten kłamliwy post został dodany jedynie w celu podbudowania antyklerykalnych poglądów mniej inteligentnej części wykopu
  • Odpowiedz
@CipakKrulRzycia: Jak porównujesz wydarzenie z różnych lat, to porównuj je z tego samego ich momentu - jeśli zaczynały się o tej samej godzinie, to porównujesz godzinę 12:00 z roku 2015 z godziną 12:00 z roku 2022. A nie że porównujesz godz. 12:00 z roku 2015 z godz. 8:13 z roku 2022.
  • Odpowiedz
@Hrjk: podobnie było z szerszą rodziną mojej żony. Jeszcze z 7-8 lat temu, mimo, że są dość liberalni to wszyscy co niedzielę byli w kościele i krzywo na mnie parzyli bo "odciągam ich córkę od Boga i kościoła". Zdarzało się, że narzekali na proboszcza ale i tak już późną jesienią regularnie sprawdzali czy jest już plan na kolędę bo jak to księdza nie zaprosić.

Od kilku lat owszem zdarza się
  • Odpowiedz
@CipakKrulRzycia: chyba kiedys chodzila bo wszyscy chodzili i by "gadali" gdyby nie chodzila, teraz zauwazyla ze kazdy ma w dupie czy sasiad chodzi czy nie do kosciiola, wiec nie chodzi bo jej sie nie chce, a nie ma z tego tytulu zadnych konsekwencji
  • Odpowiedz
@Kshaq: Kościół sam sobie strzelił tym w stopę. Zamiast szerzyć wiarę zaczął bawić się w politykę. Co prawda robił to od zawsze ale kiedyś lud o tym za bardzo nie wiedział. Teraz ludzie mają dostęp do mediów i widzą co się dzieje
  • Odpowiedz
@CipakKrulRzycia: ale ciekawe o której godzinie to po prawej stronie było wykonane? A może bylo wykonane dzień wcześniej i ci na zdjęciu robili nockę żeby mieć jak najlepsze miejsca?
  • Odpowiedz