Wpis z mikrobloga

@ImYourPastClaire: chyba cię oszukali z tym Londynie.

Mieszkam w Borough zaraz przy City i za £30 to zjedzą dwie osoby w knajpie zwykłej. Za £40 za osobę to już zjesz kaczkę z przystawka, kaczka+side w Duck and Waffle, w jednej z top restauracji w Londynie.

Taki zestaw jak ty piszesz na Brick Lane, topka Hinduskich restauracji, masz za £18-20 za osobę może. Tylko ze przystawka, danie + ryż + piwo yo
@ImYourPastClaire: xD jak można bronić patologi gastro w Polsce gdzie sprzedają lemoniadę czyli wodę przeflitrowana za 1grosz z sokiem z połowy cytryny ok 50 gr za 15zł xD samą wodą po 10zł itd przebitka na piwie za 2,5zł kupują sprzedają po 12zł itd, ja wiem że mają koszta ale mamy ceny zachodnie w knajpach


@statystyczny_yt: Gdybyś miał pojęcie o restauracjach to wiedziałbyś, że na najtańszych produktach nabija się największe marże,
@mK4y:
Moje top 3 w Krakowie do tej pory wyglądalo tak:
1. Streat slow food (ale tylko 'Ave Cezar', bo reszta przestała mi smakować)
2. Beef burger bar
3. Gruba Buła

Nie potrafię Ci teraz wskazać konkretnych różnic Maraska vs Gruba Buła, bo te burgerowe doświadczenia powoli mi się mieszają, a stosunek jakosci do ceny ma dla mnie spore znaczenie, tak więc Maraska zupełnie zdominowała moja głowę. Odkąd pierwszy raz spróbowałem,
@melekhov: Ja w Szczecinie polecam za to GC burger, duży burger z dwoma kotletami i duża porcja frytek z serem topionym, jalaleno, boczkiem i cebulką jakoś za 40 ziko z napojem.
Na chwilę obecną we wrocku nie mam nic do polecenia, bo gdzie nie poszedłem do tej pory, to nie dość, że drogo w ciul, to jeszcze słabo ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ
@MrProperr: Tak sie wali gospodarka. U mnie knajpa sushi podniosla cene zupy miso z 21zl na 26zl, tatara z lososia z 43zl na 49zl i tez juz nie bede u nich zamawial. Przerzucilem sie na tansze zarcie, ale w planach mam zeby po prostu zaczac gotowac, choc gotowanie dla 1 osoby jest wkurzajace. Mysle, ze juz sporo osob przestalo wydawac w knajpach tyle kasy ile przed podwyzkami rat kredytu i inflacja.
@bord0: gotowanie samemu nie jest takie straszne, tez coraz czesciej to robie ( ͡° ͜ʖ ͡°) u ciebie te podwyzki nie sa jakies straszne, o wskaznik inflacji. U mnie #!$%@? jakies 60% w gore i to mnie #!$%@?, gdyby bylo o wskaznik inflacji to moglbym im to jeszcze wybaczyc ( ͡° ͜ʖ ͡°)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Just_Jump: ja podobnie. Wkurzyła mnie moja ulubiona osiedlowa kawiarnia. No rozumiem, że podnieśli cenę ale z dużej kawy zrobiła się właśnie średnia a że średniej mala. Więc jest drożej ale za to mniej. Tak samo pizzerie. Ostatnio nie chciało nam się robić obiadu więc poszliśmy do knajpy. Średnia pizza z 4 dodatkami 37pln. #!$%@? rok temu ta pizza kosztowała 22 plny
@endipek: nie jestem pewien, ale chyba z dodatkiem truskawek. Mi niezbyt smakuje, za to różowa się zachwycała. Frytki też bez szału, tzn smaczne ale bliżej im do McDonalda niż do typowych frytek belgijskich. Burger jednak niweluje te niedoskonałości ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Godziu73: nie chodzi mi o jakąś patologię czy coś, ale ciężko to ubrać w słowa. Odwiedź dowolne centrum handlowe w krakowie, a później podjedź do CH Czyżyny i zwracaj szczególną uwagę na ludzi - zrozumiesz, co mam na myśli ( ͡° ͜ʖ ͡°)