Wpis z mikrobloga

Ktoś po studiach bardziej prawdopodobnie przypomina kogoś z lewej strony obrazka, ktoś bez studiów kogoś po prawej.


@Cierniostwor: Takie stereotypowe myślenie to oznaka takich ludzi jak po prawej stronie obrazka, który wrzuciłeś. Człowiek wykształcony nie bawi się w stereotypy.
  • Odpowiedz
Na szczęście coraz więcej firm odchodzi od tej chorej polityki i stawiają na umiejętności i doświadczenie a nie zwykły papierek który nic nie daje.


@Rodriquez: obawiam się że te czasy właśnie odchodzą w zapomnienie i, wraz z pogłębiające się recesją, "zdolni bez papierka" i doświadczenia szybko przypomną sobie po co studia ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
. Dlatego dla tych osób studia są testem, bo tak samo jak te studia by ich przerosły, tak przerosłaby ich nawet prosta praca typu segregowanie dokumentów i faktur.


@localoca: brednie, sam znam wielu specjalistów w branży IT co nawet nie skończyli technikum, a zwykłego humana i są dobrymi specjalistami bo kładli nacisk na swoją edukacje i własne samozaparcie. Studia nie uczą niczego po za kombinowaniem jak zdać czysto teoretyczny nieużyteczny
  • Odpowiedz
@Rodriquez: Przecież ci pisza o prawdopodobienstwie a ty dalej swoje xD To oczywiste ze moga sie zdazyc wyjatki od regul, ale jak zatrudniasz pracwonika to chcesz miec jak najwieksze szanse na sciagniecie kogos ogarnietego. I tu mowa o stanowiskach juniorskich. Wiadomo ze na wyzszych liczy sie glownie doswiadczenie, a nie dyplom.
  • Odpowiedz
@Rodriquez: Nie sadzę, żeby ktoś od tego odchodził. Sam gdybym miał tworzyć firmę albo jakiś zespół, patrzyłbym na to kryterium, zwyczajnie, żeby odsiać jakichś dziwaków i sebixów. Ja wiem, że studia nie tworzą zaradnych i normalnych ludzi ale to bardziej działa w drugą stronę, zazwyczaj ogarnięci ludzie kończą studia, bo mają taką potrzebę.

I jeszcze raz powtórzę, studia o niczym nie świadczą i nie są wymogiem, żeby osiągnąć sukces w
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 21
@Rodriquez: w branży IT może i nie są potrzebne, ale nie wiem czy jesteś świadomy tego że jest wiele innych zawodów niż programista. Po dobrym kierunku znajduje się prace w zawodzie jeszcze w trakcie studiów, nie wyobrażam sobie chociażby konstruktora który miał dużo samozaparcia i uczył się w domu rysunku technicznego XD
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 10
@zapalara: wytłumacz mi co dają porządne studia informatyczne skoro każdy konkretny przedmiot jest pół roku do roku a przez 3 lata wałkowane programownie? jest to to literalnie sztuczna segregacja rynku. Nie raz udowodniono że człowiek bez studiów z dobrymi jest umiejętnościami jest lepszym pracownikiem niż typowy teoretyk po studiach.

@Rodriquez: Widać, że sobie tłumaczysz swoje lenistwo lub głupotę.
Studia, oprócz złapania kontaktów, potwierdzają przyszłemu pracodawcy to, że potrafisz
  • Odpowiedz
Plus po co już w tak młodym wieku zaczynać poważną karierę


@m0rgi: Jest duzo powodow. Chociazby patola w domu, wiec bardziej oplaca sie zaczac wczesniej i sie wyniesc.
  • Odpowiedz
czy sztuczne, ludzie po studiach mają trochę więcej ogłady, po to sie studiuje aby nie pracować z tymi z drugiej strony dla których często nawet matura na 30 procent to za dużo


@unitrax: ale do tego można być fachowcem i nie trzeba kończyć studiów.

Znajomemu mechanikowi po zwykłym technikum dano pracę, bo zamiast papierów pokazał jak swój samochód stuningował
  • Odpowiedz
@unitrax: Co nie zmienia faktu ze jest obrzydliwe. Na tej samej zasadzie można byłoby nie zatrudniać kobiet, bo „z własnego doświadczenia zauważyłem ze nie umieją liczyć”.
  • Odpowiedz
@Rodriquez: taaa bo szkoła nic nie daje :D A potem taki junior po bootcampie używa char zamiast bool czy nawet stałych nie używa tylko wali wartości z palca w kodzie; Może humany nie potrzebują ale inż. bez szkoły to stepującybudowlaniec
  • Odpowiedz
@unitrax: Nie czuje się gorzej i zaczynam studia w tym roku, ale nie wiem czemu uderzasz do mnie personalnie. Masz jakiś problem ze sobą, ze walisz do mnie zamiast odpisać na to co napisałem?
  • Odpowiedz