Wpis z mikrobloga

#przegryw #wychodzimyzprzegrywu #rozwojosobisty #zdrowie #nofapchallenge #nofap
Mam 23 lata, postanowiłem spróbować wyjść z przegrywu, póki mam jeszcze jakąś motywację i założyłem plan, którego przynajmniej 70% chcę spełnić w ciągu jednego roku.

Plusujących zawołam w poście za rok i zrelacjonuję każdy z spełnionych punktów. Z góry dziękuję za chociaż kilka plusów koliedzy, będę miał większą motywację, wiedząc że chociaż te parę osób będę mógł zawołać ()

Zadania, które wybrałem do zrealizowania:
- Zaliczona obrona pracy licencjackiej w lipcu tego roku
- Wyjazd chociaż raz za jakąkolwiek granicę, nawet na jeden dzień (nigdy nie byłem poza polską)
- Zgolenie norwooda 2/3 na łyso / lub konsultacja na przeszczep włosów (nie stać mnie na niego aktualnie)
- Napisanie do dziewczyny, która podoba mi się od dłuższego czasu, a nigdy na to nie miałem odwagi
- Wyjście gdzieś na sylwestra, żeby nie spędzać go piąty raz z rzędu samemu przed komputerem
- Przeznaczenie conajmniej 3 pełnych kołchoźniczych wypłat na inwestycję na giełdzie/krypto/waluty obce
- Conajmniej jeden nofap u pana @Isildur wytrzymany przez miesiąc (aktualnie mam problemy z kilkoma dniami)
- Siłownia 3x w tygodniu i do lipca 2023 co najmniej 5x5 martwy ciąg 130kg (aktualnie 82,5), ławka 75 kg (aktualnie 57), przysiad 120 kg (aktualnie 70)
- Ogarnięcie języka angielskiego na poziom B2/C1 (aktualnie kaleczę B1)
- Zapisanie się na jakieś sztuki walki (boks / kickboxing)
- Zwykłe spotkanie z jakąś osobą (płeć nieważna) poznaną przez internet (nie mam w realu żadnych znajomych)
- Przekimanie chociaż jednej nocki w hotelu w wojewódzkim (xD) (nigdy nie byłem w hotelu)
- Ogarnięcie w jakiś sposób stanów lękowych i fobii społecznej

Plusujących zawołam za rok i wszystko co udało się osiągnąć postaram się zrelacjonować 7 lipca 2023. Będzie ciężko z moim #!$%@?, ale do odważnych (przegrywów) świat należy ( ͡~ ͜ʖ ͡°)
#przegryw
Lotmanek - #przegryw #wychodzimyzprzegrywu #rozwojosobisty #zdrowie #nofapchallenge #...

źródło: comment_1657219821RRbtu0a1qfTBLKEBnTZFf7.jpg

Pobierz
  • 53
Zadania, które wybrałem do zrealizowania:

>- Zaliczona obrona pracy licencjackiej w lipcu tego roku
>- Wyjazd chociaż raz za jakąkolwiek granicę, nawet na jeden dzień (nigdy nie byłem poza polską)
>- Zgolenie norwooda 2/3 na łyso / lub konsultacja na przeszczep włosów (nie stać mnie na niego aktualnie)

- Napisanie do dziewczyny, która podoba mi się od dłuższego czasu, a nigdy na to nie miałem odwagi

>- Wyjście gdzieś na sylwestra, żeby
@Lotmanek: Pierwszy z trudnych kroków zrobiłeś- podjąleś decyzje, że chcesz coś zmienić. Bez tego cała reszta nie miałaby sensu. Moi poprzednicy co do jedenej rzeczy mają racje, zbyt wiele srok próbujesz złapać za ogon. Wiele razy popełniałem ten błąd, zbyt wiele celów i skupienie tylko na nich. Samo zdobycie celu to jest tylko ułamek, większość to jest droga do niego, proces i na nim lepiej się skupić. Dlatego moim zdaniem powinienieś
@Lotmanek: Mirku, przyjacielu nasz kochany. Za dużo, za dużo tego.... Podszedłeś bardzo ambitnie do tematu i to bardzo dobry objaw bo oznacza ze jesteś świadomy problemów a to pierwszy krok do ich rozwiązania.

Z drugiej strony, taka ambitna lista ma małe szanse powodzenia 'na raz' i 'w całości' a z kolei niepowodzenia mogą Cię wpędzać w poczucie beznadziei 'znowu mi się nie udało, jestem beznadziejny' i pogłębiać kiepski stan psychiczny.

Zacznij
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Lotmanek: dużo planów ustaw sobie co jest dla Ciebie najtrudniejszie i najłatwiejsze i zacznij od tych od tych łatwych żebyś się na niczym nie zawiódł a jak cokolwiek nie wyjdzie to się nie przejmuj miras
@Lotmanek: siłka 2-3 razy w tygodniu + boks + angielski imo trochę za dużo sobie wrzucasz. Wydaje mi się że łatwiej sobie postawić kilka małych krótkoterminowych celów - za które będziesz się jakoś nagradzał niż #!$%@?ć kilkanaście długotrwałych.
plan wyjścia z przegrywu zacny, trzymam kciuki. ogólnie siłka, boks, czy inne zajęcia grupowe ułatwią Ci znalezienie znajomych, później wyjście na piwo i może jakiś wspólny wyjazd - ale nie zdaży się to
@Lotmanek: Staraj się robić małe kroki w najważniejszych zadaniach. Np. dziennie ucz się dwóch słów po angielsku. Ale ucz się ich dobrze, pisz zdania, ucz się różnych definicji i rób koniugacje. Zobaczysz że nawet dla jednego słowa może Ci to zająć 15 minut albo i lepiej. Przeczytaj dziennie jeden artykuł po angielsku, wysłuchaj jednego podcastu, odcinka, czegokolwiek.

Sztuki walki to polecam krav magę, dużo elementów z boksu i innych sztuk walki,
@zrodzony_w_przegrywie: Napisałem 8 zdań (nie licząc listy) i jak widać zdecydowanie przerosło to twoje możliwości czytania ze zrozumieniem. Wytłuszczę Ci więc fragment który powinien uzmysłowić Ci, że jest to lista najwłaściwsza wg mnie, ale tylko wg mnie. Bardziej zależało mi na tym, żeby op zbudował taką listę dla siebie.

Pozwolę sobie przebudować tą listę po swojemu:


Zupełnie inną sprawą jest to, że nie da się przełamać fobii społecznych siedząc w