Wpis z mikrobloga

Dzień dobry. Jestem przed wyborem studiów i chciałbym podpytać folków z IT o plusach i minusach Waszej pracy. PS Chciałbym iśc w IT tylko po siano ( ͡° ͜ʖ ͡°) Nie wykluczam, że może by mnie to zajarało ale powątpiewam (aczkolwiek nie miałem okazji obsługiwać niż więcej niż sql). W każdym razie zapraszam do komentowania () #programowanie #programista15k #informatyka
  • 24
PS Chciałbym iśc w IT tylko po siano

@anonimowymirek155:
Jak chcesz iść tylko po siano to oszalejesz w tej robocie po kilku latach, info z pierwszej ręki. Tylko 8 lat klepania kodu za pasem a każdego dnia mam coraz mniej motywacji do pracy. Czuję się jak więzień tej profesji, bo z jednej strony jej nienawidzę a z drugiej nie stać mnie w tym kraju na zmianę zawodu. Z tego co widzę
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@anonimowymirek155: idź do biura karier uczelni albo na jakieś doradztwo zawodowe i zrób sobie testy predyspozycji
Nie musisz klepać kodu idąc do IT; mozesz robić inne rzeczy w tej branży i też dobrze zarabiać więc mając taką wiedzę łatwiej Ci będzie dobrać studia
(Np coś z project managementem, businesses itp)
@smk666: Poleciałem tylko na kasę i wypalenia nie widzę. Największe wypalenie to miałem jak dostałem kolejną podwyżkę, nie będąc jakiś super wymiataczem. Praca to tylko przynoszenie pieniędzy to inne potrzeby.
Praca to tylko przynoszenie pieniędzy to inne potrzeby.

@saviola7:
Tak samo jest i u mnie, jednak przykucie do biurka na 8 godzin dziennie, użeranie się z nietechnicznym managementem i brak namacalnego "owocu pracy" dobija mnie już psychicznie. To też w dużej mierze zależy od konkretnej firmy/projektu, więc na pewno znajdą się zespoły w których "da się żyć". Ja póki co na taki nie trafiłem.
@anonimowymirek155: Nie słuchaj ludzi, którzy mówią, że jeżeli idziesz tylko po siano to nie ma sensu, bo się wypalisz ;) W każdej pracy można się wypalić, nawet takiej, którą kochasz. Natomiast musisz choć minimalnie lubić to co robisz, bo jeżeli nie sprawia Ci to kompletnie żadnej satysfakcji, to nie tyle się wypalisz, co praca będzie męczarnią od pierwszego dnia. I nie jest prawdą, że istnieje potrzeba ciągłego douczania się większa, niż
Tylko 8 lat klepania kodu za pasem a każdego dnia mam coraz mniej motywacji do pracy. Czuję się jak więzień tej profesji, bo z jednej strony jej nienawidzę a z drugiej nie stać mnie w tym kraju na zmianę zawodu.


@smk666: fajną pracę mają raperzy, influencerzy, aktorzy i pisarze, cała reszta zaciska zęby i #!$%@?, mniej lub bardziej.

Myślisz że lekarz lubi milionowy raz wsadzać patyk w gardło bachora, a chirurgów