Wpis z mikrobloga

@kejmilek: pojęcie ma i o historii by móc rysować scenariusze ale geniusza bym z niego nie robił. Na poprzednich wakacjach sobie np. twierdziłem że ta zabawa na granicy z Białorusią jest dla odciągnięcia uwagi i zajęcia czymś Polski i innych krajów regionu, a te wtedy jeszcze nieistotne rosyjskie oddziały jakie brały udział w manewrach i zostały po nich blisko Ukrainy to przygotowanie do wznowienia większych walk. Geopolityk ze mnie żaden hehe
  • Odpowiedz
@olderoc: Mógł przewidywać coś innego.

@siopkus: No zgadzam się, jednak NATO jest obecnie bardziej zjednoczone niż jeszcze przed lutym. Bartosiak mówił o oporze Niemiec, Francji przed większym zaangażowaniem w osłabianie Rosji.
  • Odpowiedz
@Maszyb J. Wolski to troche dziecko we mgle. Co mnie rozwala. Bo w swoim świecie sprzętu wojskowego ciągle gadał, co to potrzeba kupić, że trzeba modernizować, narzekał że brak środków i politycy zlewają temat itd itd. A teraz kiedy i politycy i społeczeństwo wyraża wysokie poparcie dla reform armii i wydawania ogromnego hajsu na zbrojenia ten sam Wolski, mówi, że Rosja już pobita,że nie trzeba się nią martwić, że NATO (w tym
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@ElTalento: Nie rozumiem po co w ogóle wspominasz o @PMNapierala w tym wątku. Przecież to nic więcej niż atencjusz próbujący na siłę wybić swój gówno kanał na yt spamując nim na nocnej, a jedyne czym zasłynął na wykopie to krytyka Bartosiaka i wytykanie mu błędów i pomyłek, korzystając z fali wznoszącej memów wyśmiewających Bartosiaka z początku konfliktu na Ukrainie. Zakompleksiony typ. Lepiej o nim nie wspominać i wtedy sam zniknie.
  • Odpowiedz
@ElTalento: aż sobie przesłuchałem całość tego. Gówno a nie przewidział, twierdził że wojna wybuchine tylko na Donbasie, będzie mała, a rosjanie wystawią wojsko na białorusi żeby Polacy bali się wysyłać uzbrojenie Ukrainie. No i oczywiście pieprzył że nasze wojsko się i tak do nieczego się nie nadaje, więc w wypadku wojny nie będziemy mogli pomóc Ukrainie i będziemy bez znaczenia.
  • Odpowiedz
@ElTalento: dowiedziałem się o osobie bartosiaka z pierwszego hejtparku który był pare msc przed wojna, od tego momentu zacząłem go obserwować i rzeczywiście wszystko co mówił zaczęło się po kolei sprawdzać, dlatego tak bardzo byłem obsrany gdy Rosja napadła na Ukrainę bo bartosiak powiedział jasno: jeśli Rosja szybko i bezbolesnie zajmie Ukrainę to następna będzie Polska. A wszyscy eksperci mówią wprost że do przejęcia kijowa i morderstwa Zieleńskiego zabrakło Rosjanom bardzo
  • Odpowiedz
@ElTalento: Typowa wypowiedź Bartosiaka:
-Zero liczb
-Zero wiedzy technicznej na temat sprzętu
-Zero jakichkolwiek sprecyzowanych planów (no może poza koniecznością wdrożenia przez Polskę armię nowego wzoru, bo w przeciwnym wypadku 2 dni i Rosjanie są pod Warszawą wg niego).
-Podanie wszystkich możliwych ogólnych scenariuszy (często kilku w jednej wypowiedzi) tak aby później zastosować tzw. cherry picking i powiedzieć "a nie mówiłem!"

@kejmilek Większość tych wniosków była niemal pewna. Aż dziw, że
  • Odpowiedz
nie bądźcie frajerami wierząc mu, on mówi wszystkie warianty a potem wyłuskuje te gdzie trafił i tyle. klasyczny manipulant


@PMNapierala: zabawne, że mówi to gość który dla udowodnienia swoich chorych racji nie cofnie się nawet przed cytowaniem zadeklarowanych nazistów
  • Odpowiedz
@Aplikacja_TelaDei: własnie zauważyłeś różnicę, jeden gada o możliwych scenariuszach, jeden wyjdzie drugi nie. A inni gadają trybie psychologii, też słabej i spłaszczającej. To jest właśnie polaryzacja społeczeństwa. Ani jedna ani druga strona najprawdopodobniej nie ma w tym 100% racji, ale dużo lepsze w wojnie jest być przygotowanym na kilkadziesiąt scenariuszy i mieć także wariata-excentryka na sam koniec jak wszystko zawiedzie i go czasem słuchać xD

A tak w ogóle, łykopki popatrzcie
  • Odpowiedz
-Zero liczb

-Zero wiedzy technicznej na temat sprzętu


@Benor: Co miało wpływ na to, że armia afgańska poddała sie pasterzom z kałachami, a Ukraina skutecznie broni sie przed Rosją? Liczby? Raczej nie.
  • Odpowiedz
@kejmilek @ElTalento : Bartosiak przecież nie powiedział, że tak będzie, więc jak można mówić, że "przewidział" czy "według scenariusza Dr Bartosiaka". Powiedział tylko, że jeśli wybuchnie wojna(założenie), to "może się okazać, że" [pauza] "oczywiście może się okazać odwrotnie" (dalsze tezy). Także można tutaj co najwyżej oceniać prawdziwość implikacji, natomiast, chyba, nie było konieczne, żeby prawdziwość tej implikacji musiała rozstrzygać rzeczywistość. Skoro założeniem było, że wojna wybuchnie, to już na tamten moment raczej
  • Odpowiedz
gada wszystko, więc coś tam trafi

@PMNapierala: dr. Sranie Popierdułko, tylko że to nie jest 50 różnych posklejanych fragmentów w całość. Tylko dwu minutowa wypowiedz, dosłownie "przewidująca" przyszłość w skali 1 do 1. Napisać ci stenogram z tego filmu byś mógł go sobie przeczytać na spokojnie?
  • Odpowiedz