Wpis z mikrobloga

Cześć mirki i mirabelki.
Jestem Ewelina i mam 29 lat. Jestem tutaj od prawie 8 lat i mimo, że nie udzielam się zbytnio, to prawie codziennie przeglądam sobie wykop i śmieszkuję razem z wami.
Rok temu przydarzyła mi się seria nieszczęśliwych wypadków, których konsekwencje trwają do dziś: odkleszczowe zapalnie opon mózgowych, gorączka zachodniego nilu, śpiączka, niedowład lewej części ciała, tracheotomia i brak mowy przez długie miesiące, plus szereg problemów neurologicznych typu padaczka.
Wszystko to po ugryzieniu kleszcza.
Trafiłam do specjalistycznego ośrodka rehabilitacyjnego w Olsztynie, gdzie dzięki wyczerpującej rehabilitacji uczę się na nowo chodzić, mówić, wykonywać najprostsze czynności.
Taka rehabilitacja jest cholernie kosztowna, ale też bardzo mi pomaga i pozwala na powrót do zdrowia. Niestety zaczęły mi się kończyć wszystkie oszczędności i pieniądze zebrane podczas pierwszej zbiórki i wraz z moją rodziną próbujemy łapać się wszelkich desek ratunku.

Bardzo mocno Was proszę o chociażby delikatne wsparcie, wiem, że w dzisiejszych czasach wszyscy zalewani jesteście zbiórkami na czyjeś zdrowie i ludzie już są tym zmęczeni, ale może udałoby się komuś z Was odmówić jednej kawy czy piwka i pomóc spróbować jakieś randomowej różowej z Olsztyna wrócić do zdrowia.

Tutaj link do mojej zbiórki, gdzie można zapoznać się dokładniej z historią która mi się przydarzyła: https://www.siepomaga.pl/ewelina-krajewska
Wstawiam też moją autoryzacyjną fotkę, żebyście wiedzieli, że jestem tutaj z wami.

Miłego dnia wykopki.

#wykopefekt #siepomaga #kiciochpyta #rozowypasek #pokazmorde #prosbaopomoc #kleszcze #choroby #atencyjnyrozowypasek
lelilel - Cześć mirki i mirabelki.
Jestem Ewelina i mam 29 lat. Jestem tutaj od praw...

źródło: comment_1657018739Xa3WNpFhYfZLqe4lIQhwCV.jpg

Pobierz
  • 376
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@lelilel: pomogłem jak mogłem, mój brat miał to dziadostwo ale bez takich powikłań (osłabienie i bóle mięśni, codzienne "zakwasy") a wiem, że to się wiąże z różnymi :( trzymaj się tam różowa!
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@lelilel: cieszę się, że mieszkam na Dolnym Śląsku, u nas kleszcze o wiele rzadziej przenoszą choroby.
W sumie to kleszcze to jakieś nienormalne stworzenie, wynaturzenie. Jeszcze przed tym ich syfem nie da się bronić sensownie. Współczuję, życzę powodzenia, a i powiem, że chętnie bym przeczytał jakieś podsumowanie jak wyglądał czas do rozpoznania chorób
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@lelilel: ps a NFZ w ogóle cokolwiek tego typu finansuje czy albo prywatnie albo dziękujemy? Bo czytam, że to nie pierwsza zbiórka, więc sprawa podwójnie przykra
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Maslacki: @Zerp: Rehabilitacja na NFZ jest na parę tygodni. Nie chcieli mnie przyjąć z rurką w szpitalu wojewódzkim w Olsztynie ani w ośrodku w Górowie Iławeckim, teraz może by mnie przyjęli ale to nadal na parę tygodni i to może 1h jakiś ćwiczeń. I jest to rehabilitacja na NFZ czyli dużo gorsza niż prywatna

@lelilel: nie no, to czy gorsza czy nie to raczej nie powinno
  • Odpowiedz
@lelilel: może będzie ban ale w dupie. Jesteście tutaj niektórzy n---------i albo niedoświadczeni życiem. Na uj te komentarze niepotrzebne? Jak zwykle post dotyczy pewnej sprawy a co niektorzy srają się o byle g---o walcząc o atencje.
P.S. Może też gównowpis ale musiałem. Jak najwięcej zdrowia dla różowej i niech chłop tam daje też rade bo jemu tez ciężko pewnie :/
P.S.2 j---ć kleszcze
  • Odpowiedz
@lelilel:
po jakim czasie wystąpiły objawy?!
przyjęłaś szczepionkę/antybiotyk na kleszcze? (niby jest do 24h) ale sam nie wiem...
pewnie się bardziej tym interesujesz teraz... podobno są już badania nad szczepionką na kleszcze??
  • Odpowiedz
K---a, zazwyczaj nigdy nie pomagam bo wychodzę z założenia, ze bardzo dużo tego jest i po prostu lepiej przechodzić obojętnie. Twoja historia mnie na prawdę poruszyła no bo jak z takiej błachostki można tak upaść na zdrowiu i praktycznie walczyć o życie. Ludzie nie doceniają na codzień tego, ze są zdrowi. Mam nadzieje, ze uzbierasz szybko resztę. Powodzenia i zdrowia życzę. Trzymaj się ciepło
  • Odpowiedz