Wpis z mikrobloga

Piątek, 1 lipca. Robię większe zakupy, przez przypadek biore Alrpo do 27.06. Na co dzień nie patrzę na daty ważności, przecież pracownicy pilnują żeby przeterminowane produkty wyrzucać, prawda? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

No wiec minęły sobie trzy dni, przebolałem fakt wywalenia do kosza 2,80 zł i znowu przyszedłem do Biedronki. W pełnym kartonie jogurty z rożna data. Znaczy że ktoś z pracowników ułożył to tak celowo. Te z 27.06 na wierzchu, inne z datą 30.07 nieco głębiej. #!$%@?, nigdy więcej nie zrobię tam zakupów. Ha tfu na śmieci.

Ile setek/tysięcy/milionów tracimy łącznie wszyscy na takich praktykach? #!$%@?ć ich prądem

#biedronka #zalesie #wroclaw #zakupy
DrychuB - Piątek, 1 lipca. Robię większe zakupy, przez przypadek biore Alrpo do 27.06...

źródło: comment_1656946849cOQSmLlRQr1gavN5wCOCyu.jpg

Pobierz
  • 28
Znaczy że ktoś z pracowników ułożył to tak celowo. Te z 27.06 na wierzchu, inne z datą 30.07 nieco głębiej


@DrychuB: Za studenta pracowałem w jednym z dużych marketów we Wro. Nazwy nie podam, ale mogę podpowiedzieć, że ma wielką literę K w logo. Zasada że produkty z krótszą datą (zwłaszcza na nabiale), są ustawiane na przodzie, a z długą głębiej, jest tam wręcz obowiązkowa. Za nieprzestrzeganie tego groziły sankcje i
@Rancor: Zgadza się, w Kale zawsze tak jest, więc warto sprawdzać daty, bo można kupić produkt z datą do jutra, ale nie sądzę, żeby Wam kazali upychać produkty po terminie, bo to już jest nielegalne działanie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Bad_Sector: @Rancor: to samo jest w Lidlu, kupuje czesto mixy salat, ktora maja dosc krotka date waznosci, zawsze musze wyjac 1-2 kartony z przodu, zeby dorwac sie do takich gdzie jeszcze przez tydzien musza w lodowce lezec.

Natomiast prawda jest taka, ze powinny byc jakies kary za wystawianie przeterminowanych produktow, bo strzelam ze czesc takich kwiatkow jest celowo zostawiana na polce "zeby zeszlo". A kto sie wroci z domu z
@PurpleHaze: Dokładnie najczęściej na miksach sałat ten proceder trafiam, a dodatkowo złe jest to, że te miksy sałat często w dniu końca daty już są niedobre, bo w międzyczasie pewnie były przechowywane w nieodpowiednich warunkach i czuć kompostem jak się otworzy, więc najlepiej kupować takie, co jeszcze z cztery dni mają, ale to trzeba całą lodówkę przeszukać :-D
ale nie sądzę, żeby Wam kazali upychać produkty po terminie, bo to już jest nielegalne działanie ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Bad_Sector: Akurat tego też surowo przestrzegano, aby terminy ściągać, także można było się tam naciąć na produkt z bardzo krótkim terminem, ale ciężko było znaleźć (klientowi) ten przeterminowany
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@DrychuB: ja kiedyś coś kupowałem w biedro i przez to że było przeterminowane kasjerce nie wchodziło na paragon więc dziwne że kupiłeś po terminie