Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 216
Nie wiedziałem, że dożyję czasów usprawiedliwiania rzezi wołyńskiej. Śmiało, powiedzcie wprost, że tym złym Polakom to się należało po prostu!
Obrzydliwe pod każdym względem. Tfu.

A jeśli ktoś nie wierzy, że są osobniki, które potrafią usprawiedliwiać brutalne zabójstwa kobiet, mężczyzn i dzieci, to służę pomocą:

#ukraina #rosja #wojna
Pobierz RazumichinZiK - Nie wiedziałem, że dożyję czasów usprawiedliwiania rzezi wołyńskiej. ...
źródło: comment_1656613716uXt6FCVILE8NaMGrdkVjX2.jpg
  • 140
@RazumichinZiK: napisal prawde, II Rp gnoila Ukriancow i starala sie ich wynarodowic. W tym robilismy im osadnictwo oparte o wojskowych i ich rodziny, ktorzy mieli tam statu uprzywilejowany.
Konflikt o charakterze wojny domowej byl pewny, potrzebowali tylko dogodnych warunkow by miec szanse, IIWS takie zapewnila w pewnym momencie.

I przeciez to zwyczjana historia, powszechnie znana. Nie wiem skad zaskoczenie.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Aster1981: Mi nie chodzi o zaskoczenie historią - ileż razy można to powtarzać?
Mówię o pisaniu o Wołyniu jakoby o czymś, na co Polacy w sumie zasługiwali. Nie należy tłumaczyć przemocy przemocą.
Mam wrażenie, że wy (komentujący to) macie jakieś błędy w systemie, bo jak zacięta, starta płyta powtarzacie to samo.
ale Polska przyczyniła się do eksplozji nienawiści w decydującym stopniu, bo to my mieliśmy państwo, które nie miało cywilizowanego pomysłu na koegzystencję z Ukraińcami.

Jeszcze raz wkleję to samo. Napisano tu "w DECYDUJĄCYM stopniu", zrzucając większą część odpowiedzialności z ukraińskich barków. Czym to jest, jeśli nie usprawiedliwieniem ich?


@RazumichinZiK: Polska przyczyniła się w decydującym stopniu do EKSPLOZJI NIENAWIŚCI, bo niesprawiedliwie traktowała Ukraińców, ale jednocześnie nienawiść nie oznacza i nie usprawiedliwia przemocy,
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@shmatshiage: Nigdy w życiu nie głosowałem na konfederackich kretynów. Ba, nawet nie jestem prawiczkiem. Przepraszam, prawicowcem.

Nigdy w życiu nie wspierałem rosyjskiej ofensywy na zachód. Jak masz dowody, to proszę, zamieść je tutaj.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@mel0nik: No widzisz, właśnie w tym rzecz - nienawiść nie usprawiedliwia przemocy.
A, w moim rozumieniu, to próbują wepchnąć innym do głów koledzy ze screenów wyżej.
Tak odbieram to ja.