Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 215
Nie wiedziałem, że dożyję czasów usprawiedliwiania rzezi wołyńskiej. Śmiało, powiedzcie wprost, że tym złym Polakom to się należało po prostu!
Obrzydliwe pod każdym względem. Tfu.

A jeśli ktoś nie wierzy, że są osobniki, które potrafią usprawiedliwiać brutalne zabójstwa kobiet, mężczyzn i dzieci, to służę pomocą:

#ukraina #rosja #wojna
RazumichinZiK - Nie wiedziałem, że dożyję czasów usprawiedliwiania rzezi wołyńskiej. ...

źródło: comment_1656613716uXt6FCVILE8NaMGrdkVjX2.jpg

Pobierz
  • 140
  • Odpowiedz
To zjawisko to jest w ogóle pewien fenomen. Kurła, jak ktoś dokonuje ludobójstwa na narodzie trzecim, to jakoś nie ma powszechnej potrzeby omawiania "kontekstu" czy prób tłumaczenia motywów zbrodniarzy.

Jak ktoś morduje Polaków, to nagle spora część ludzi nie potrafi wytrzymać pięciu minut bez wklejania kontekstu, prób tłumaczenia motywów zbrodniarzy, podskórnego zwalania winy na ofiary i innych prób relatywizacji pieprzonego LUDOBÓJSTWA. Potrójnie haniebne jest także to, że nikt nie daje je*ania o
  • Odpowiedz
No widzisz, właśnie w tym rzecz - nienawiść nie usprawiedliwia przemocy.

A, w moim rozumieniu, to próbują wepchnąć innym do głów koledzy ze screenów wyżej.

Tak odbieram to ja.


@RazumichinZiK: czyli jak rozumiem, tak samo potępiasz polskich działaczy niepodległościowych, którzy dokonywali zamachów na urzędników państw zaborczych? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Bo jeśli tak to trzeba wprost mówić, że Piłsudski, który rządził Polską od 1926 był zwykłym
  • Odpowiedz
Przy żadnym innym ludobójstwie nie spotkałem się z POWSZECHNYM spychaniem odpowiedzialności na osoby trzecie - czy wprost na ofiary


@Wolfman91: 4 lata masz tu konto i nie widziałeś żadnej dyskusji o holocauscie w wykonaniu wykopków?
  • Odpowiedz
co ty bredzisz? Jest cała masa pogromów, mordów czy ludobójstw, gdzie szuka się wyjaśnienia tych rzeczy w zachowaniu ofiar. Przecież nawet na wykopie regularnie się pisze, że nie bez powodu żydów przez setki lat X razu wypędzono,


@skitarii: przecież żeby twoje porównanie miało sens, to musielibyśmy zestawić z kwestią wołyńską doszukiwanie się genezy holocaustu w winie Żydów, a nie z szukaniem przyczyn wypędzania żydów. Rzecz jasna można to robić, niektórzy to robią, ale to jest nisza niszy balansująca na granicy "kłamstwa oświęcimskiego" ;)

To jest w ogóle niebywałe jak bardzo kwestia ludobójstwa na własnym narodzie jest olewana w Polsce, przy jednoczesnym focusowaniu się na holocauscie czy na innych, często mniejszych pod względem skali zbrodni, jak np. mord w Katyniu. I żeby nie było, nie umniejszam temu co się tam wydarzyło - bo to haniebna zbrodnia o ogromnym znaczeniu dla naszego kraju, natomiast Katyń zwyczajnie jest czymś, co przez lata przepracowaliśmy i o czym mówi się od upadku komuny głośno. Kwestia ta jest zupełnie transparentna a Wołyń i Małopolska Wschodnia to taki quasi temat tabu, gdzie nie potrafiliśmy wymusić na Ukraińcach dokonania ekshumacji - właściwie to nie potrafiliśmy zadbać o to by Ukrańcy wydali nam zezwolenia na dokonanie na ich terenie ekshumacji (nomen omen szantażowali nas w tej kwestii w haniebny sposób). Jednocześnie uważamy się za przyjaciół, co rzecz jasna ma swój geopolityczny sens, ale w świetle powyższego i zachowania strony ukraińskiej - jest to zwyczajnym mydleniem ludziom oczu i
  • Odpowiedz
To jest w ogóle niebywałe jak bardzo kwestia ludobójstwa na własnym narodzie jest olewana w Polsce, przy jednoczesnym focusowaniu się na holocauscie czy na innych, często mniejszych pod względem skali zbrodni, jak np. mord w Katyniu. I żeby nie było, nie umniejszam temu co się tam wydarzyło - bo to haniebna zbrodnia o ogromnym znaczeniu dla naszego kraju, natomiast Katyń zwyczajnie jest czymś, co przez lata przepracowaliśmy i o czym mówi się od upadku komuny głośno. Kwestia ta jest zupełnie transparentna a Wołyń i Małopolska Wschodnia to taki quasi temat tabu, gdzie nie potrafiliśmy wymusić na Ukraińcach dokonania ekshumacji - właściwie to nie potrafiliśmy zadbać o to by Ukrańcy wydali nam zezwolenia na dokonanie na ich terenie ekshumacji (nomen omen szantażowali nas w tej kwestii w haniebny sposób). Jednocześnie uważamy się za przyjaciół, co rzecz jasna ma swój geopolityczny sens, ale w świetle powyższego i zachowania strony ukraińskiej - jest to zwyczajnym mydleniem ludziom oczu i kłamstwem.


@Wolfman91: czyli dalej bredzisz. Wołyń to nie żadne tabu, tylko ludzie są świadomi, że to temat podnoszony przez ruskich trolli za każdym razem gdy Rosja coś odwala przeciw Ukrainie.

Jak to jest, że pseudopatrioci najgłośniej drą się o Wołyniu od 2013 roku, a wcześniej siedzieli cicho i nie czuli żadnej potrzeby, aby o Wołyniu
s.....i - > To jest w ogóle niebywałe jak bardzo kwestia ludobójstwa na własnym narod...

źródło: comment_16566605558sVcRz8YlWwsrWwRgxd0L9.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
czyli dalej bredzisz. Wołyń to nie żadne tabu, tylko ludzie są świadomi


@skitarii: XD

to nie tabu, ale nie ma presji społeczeństwa na wymuszenie ekshumacji (bo temat w mediach prawie nie obecny), na ukraińskie elity i ich intelektualne zaplecze by nie czciły zbrodniarzy, obchody np. krwawej niedzieli nie bledną przy obchodach np. powstania w Gettcie (gdzie np. żonkil jest obowiązkowym elementem ubiory każdej osoby publicznej), a rodziny kresowiaków podnoszące temat pamięci pomordowanych w cale nie są traktowane są jak śmiecie które przeszkadzają w praktykowaniu "przyjaźni" z Ukrainą, czy wręcz ruskie trolle [niepokojąca muzyczka on] REALIZUJĄCE SCENARIUSZ MOSKWY [niepokojąca muzyczka
  • Odpowiedz
to nie tabu, ale nie ma presji społeczeństwa na wymuszenie ekshumacji (bo temat w mediach prawie nie obecny), na ukraińskie elity i ich intelektualne zaplecze by nie czciły zbrodniarzy, obchody np. krwawej niedzieli nie bledną przy obchodach np. powstania w Gettcie (gdzie np. żonkil jest obowiązkowym elementem ubiory każdej osoby publicznej), a rodziny kresowiaków podnoszące temat pamięci pomordowanych w cale nie są traktowane są jak śmiecie które przeszkadzają w praktykowaniu "przyjaźni" z Ukrainą, czy wręcz ruskie trolle [niepokojąca muzyczka on] REALIZUJĄCE SCENARIUSZ MOSKWY [niepokojąca muzyczka off].


@Wolfman91: skoro negujesz oczywisty fakt, że Rosja wykorzystuje Wołyń na rzecz swojej propagandy, to sam masz w dupie ofiary i peron ci odjechał w stronę oszołomstwa i grania ofiarami do celów politycznych.

Wrzuć jeszcze wykres sprzed epoki internetu na dowód tego, że podnoszenie kwestii wołynia to działalność kacapskich trolli. Wykresik aktywności danej frazy w wyszukiwarce jak wiadomo przekłada się 1:1 na podnoszenie danej kwestii w dyskursie
  • Odpowiedz
Oj przeczytałem, przeczytałem. Chodzi mi tylko że nasza historia nie jest czarnobiała, że nie tylko my byliśmy ofiarami, ale też gnębiliśmy inne narody. Więc radzę przestudiować stosunki polsko-ukraińskie na przestrzeni dziejów, bo jak narazie to ty nic nie rozumiesz z tego wszystkiego.
  • Odpowiedz
skoro negujesz oczywisty fakt, że Rosja wykorzystuje Wołyń na rzecz swojej propagandy,


@skitarii: fajny chochoł, szkoda tylko, że mylisz negacje z rozdmuchiwaniem zjawiska do niebotycznych granic, gdzie powszechnie dziś kwalifikuje się jakąkolwiek krytykę czy pamięć o ofiarach jako...przejaw ruskiej propagandy, co zresztą sam nagminnie robisz.

To jest wykres pokazujący popularność danej frazy w Google, czyli najpopularniejszej na świecie wyszukiwarce. Czemu masz o to taki ból dupy i starasz się go za wszelką cenę
Wolfman91 - > skoro negujesz oczywisty fakt, że Rosja wykorzystuje Wołyń na rzecz swo...

źródło: comment_1656670323nYbxcElsdLOTJ8P46crwxI.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
fajny chochoł, szkoda tylko, że mylisz negacje z rozdmuchiwaniem zjawiska do niebotycznych granic, gdzie powszechnie dziś kwalifikuje się jakąkolwiek krytykę czy pamięć o ofiarach jako...przejaw ruskiej propagandy, co zresztą sam nagminnie robisz.


@Wolfman91: przecież ci pokazałem, że jeśli ktoś coś #!$%@?, to ruska propaganda temat Wołynia w internecie za każdym razem, gdy Rosja coś na Ukrainie odwala ( ͡° ͜ʖ ͡°)

nie podważam, tylko ci sugeruję, że można na jego podstawie wyciągnąć pierdyliard różnych wniosków i generalnie nie jest to dowód na tezę, która usiłujesz forsować. Kurła, sam sprawą wołynia zacząłem bardziej interesować się gdzieś w okolicach 2014-2015, gdzie zapewne intensywniej googlowałem ową fraze, ale pewnie wpłynęły na mnie ruskie
  • Odpowiedz
przecież ci pokazałem, że jeśli ktoś coś #!$%@?, to ruska propaganda temat Wołynia w internecie za każdym razem, gdy Rosja coś na Ukrainie odwala ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@skitarii: nie, pokazałeś wykres który zinterpretowałeś sobie pod z góry założoną tezę

Czyli bredzisz i podważasz ruski udział w propagowaniu tematu Wołynia w Polsce akurat gdy to im
  • Odpowiedz
Nie napisałem także o zbrodniach Niemców na Polakach, zbrodniach belgów w Kongo, ludobójstwo Ormian, ruchu obrotowym ziemi i pierdyliardzie innych rzeczy - bo nie o tym jest temat XD


@Wolfman91: czyli sam stosujesz wybiórcze mówienie o zbrodniach na Polakach, a masz ból dupy, że inni robią to samo i nazywasz to "tematem tabu"? XD

ale fajnie, że usiłujesz przekierować dyskusje w inną stronę. To tylko pokazuje, że poza polowaniem na czarownice w postaci wskazywaniu ruskich trolli i szukaniem tematów zastępczych nie masz tak na prawdę niczego sensownego do
  • Odpowiedz
czyli sam stosujesz wybiórcze mówienie o zbrodniach na Polakach, a masz ból dupy, że inni robią to samo i nazywasz to "tematem tabu"? XD


@skitarii: Śmiem nie mówić o zbrodni (w przeważającej większości) na Żydach, w temacie o Wołyniu? HIPOKRYZJAAAA

Nie, ja tylko pokazuję twoją żałosną hipokryzję
  • Odpowiedz