Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 216
Nie wiedziałem, że dożyję czasów usprawiedliwiania rzezi wołyńskiej. Śmiało, powiedzcie wprost, że tym złym Polakom to się należało po prostu!
Obrzydliwe pod każdym względem. Tfu.

A jeśli ktoś nie wierzy, że są osobniki, które potrafią usprawiedliwiać brutalne zabójstwa kobiet, mężczyzn i dzieci, to służę pomocą:

#ukraina #rosja #wojna
RazumichinZiK - Nie wiedziałem, że dożyję czasów usprawiedliwiania rzezi wołyńskiej. ...

źródło: comment_1656613716uXt6FCVILE8NaMGrdkVjX2.jpg

Pobierz
  • 140
  • Odpowiedz
@RazumichinZiK: On raczej stara sie tlumaczyc niz usprawiedliwia. Nie trzeba nic usprawiedliwiac. Niemcow nikt nie próbuje usprawiedliwiac a zaczeli ta masakre. Rosja w trakcie i po wojnie wymordowala setki tysiecy polakow. To historia. Z niemcami i z ukraina jakies tam relacjue od czasu wijmy mamy. A Ruskie? #!$%@? dupa wojny, konflikty i propaganda. Szambo europy.
  • Odpowiedz
@RazumichinZiK: żaden naród II RP nie mordował na taką skalę jak Ukraińcy. Akurat oni mieli nie najgorzej porównując szczególnie do ich rodaków z ukraińskiej srr. Może OP by usprawiedliwiał to samo dziś skoro Ukraińcy także dziś dyskryminują Polaków jeśli chodzi o szkolnictwo, język itd
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@mleko3-2procent: Tłumaczy?
"ale Polska przyczyniła się do eksplozji nienawiści w decydującym stopniu, bo to my mieliśmy państwo, które nie miało cywilizowanego pomysłu na koegzystencję z Ukraińcami."

W ogóle nie usprawiedliwia
Ani trochę ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@RazumichinZiK: Jak się nie rozumie historii, to się ją powtarza.
Polacy przywykli do tego, że w historii występują prawie wyłącznie w roli ofiar lub obrońców wolności naszej i waszej, więc ciężko im zrozumieć, że ktoś ich może uważać za tyranów i okupantów.
  • Odpowiedz
@RazumichinZiK: skoro to była zemsta na Polakach to czemu z rąk UPA ginęli Czesi i Ormianie na Wołyniu?
W II RP cierpieli także Białorusini, Litwini, robotnicy, socjaliści, Ślązacy itd.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 61
@RazumichinZiK: No bo rzeź wołyńska nie wzięła się znikąd. Sanacja brała w tym czynny udział, no bo palenie cerkwii, akcje pacyfikacyjne, prymusowa polonizacja i ograniczanie dostępu do kultury ukraińskiej w dobie, kiedy ten właśnie budował swoją tożsamość narodową nie były najmądrzejszymi ruchami.
  • Odpowiedz
@RazumichinZiK: To zjawisko to jest w ogóle pewien fenomen. Kurła, jak ktoś dokonuje ludobójstwa na narodzie trzecim, to jakoś nie ma powszechnej potrzeby omawiania "kontekstu" czy prób tłumaczenia motywów zbrodniarzy.

Jak ktoś morduje Polaków, to nagle spora część ludzi nie potrafi wytrzymać pięciu minut bez wklejania kontekstu, prób tłumaczenia motywów zbrodniarzy, podskórnego zwalania winy na ofiary i innych prób relatywizacji pieprzonego LUDOBÓJSTWA. Potrójnie haniebne jest także to, że nikt nie daje
  • Odpowiedz
@RazumichinZiK: jeszcze raz: ja rozumiem, że ty nie rozumiesz. Gdybyś rozumiał, to byś nie zadawał głupich pytań w stylu:

I to umniejsza wagi wydarzeniu, w którym brutalnie zginęło 50-60 tysięcy ludzi?

Powoduje, że można mówić "no było, jak było, w sumie to sami są sobie winni"?


bo ja o niczym takim nie pisałem.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 10
@MostlyRenegade: Nie, nie, nie, zupełnie nie rozumiesz, o czym mówisz.
Napisałeś: Polacy przywykli do tego, że w historii występują prawie wyłącznie w roli ofiar lub obrońców wolności naszej i waszej, więc ciężko im zrozumieć, że ktoś ich może uważać za tyranów i okupantów.

Więc ja zapytałem - czy fakt spalenia cerkwi, czy utrudniania dostępu do kultury ukraińskiej, usprawiedliwia działania Ukraińców na Wołyniu? Bo taki przekaz bije z twojego komentarza.
  • Odpowiedz
@RazumichinZiK: ale z czym dyskutujesz? Myślisz, że tak łatwo wziąć siekierę i bez namysłu zarąbać sąsiada? Z początku ukraińscy nacjonaliści nie mieli dużego poparcia wśród ludności. Należy więc zadać pytanie jakie błędy i jaki ciąg wydarzeń poskutkował tak dużą zbrodnią. II RP również popełniła głupie błędy, których skutkiem był m.in. Wołyń.
  • Odpowiedz