Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 215
Nie wiedziałem, że dożyję czasów usprawiedliwiania rzezi wołyńskiej. Śmiało, powiedzcie wprost, że tym złym Polakom to się należało po prostu!
Obrzydliwe pod każdym względem. Tfu.

A jeśli ktoś nie wierzy, że są osobniki, które potrafią usprawiedliwiać brutalne zabójstwa kobiet, mężczyzn i dzieci, to służę pomocą:

#ukraina #rosja #wojna
RazumichinZiK - Nie wiedziałem, że dożyję czasów usprawiedliwiania rzezi wołyńskiej. ...

źródło: comment_1656613716uXt6FCVILE8NaMGrdkVjX2.jpg

Pobierz
  • 140
  • Odpowiedz
@RazumichinZiK: A to sorry, myślałem, że coś z sensem większym będziesz chciał napisać. To faktycznie widzę nie odróżniasz usprawiedliwiania od obiektywnej analizy historii.

Podam ci inny przykład, który możesz znać z lekcji historii. Często jako jedną z przyczyn powstania ruchu nazistowskiego w Niemczech podaje się upokorzenie ich w I wojnie światowej, a także kryzys gospodarczy i idące za tym niepokoje w kraju. Czy stwierdzenie tego faktu też wybiela zbrodnie nazistów
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@aegispolis: W żaden sposób nie wybiela, ale wy albo ciągle nie rozumiecie, albo nie chcecie zrozumieć.
Takie relatywizujące komentarze są naprawdę szkodliwe, bo jeżeli ktoś pisze w ten sposób, to aż bije z tego "należało im się!".

Swoją drogą, dziwnym trafem ta obiektywna analiza historii pojawiła się dziś, po głupiej wypowiedzi ambasadora Ukrainy. Trochę zaczynacie działać jak ruskie trolle, które zaraz mają piętnaście wytłumaczeń XD
  • Odpowiedz
@RazumichinZiK: Ale chyba nie wiesz, że przez wiele lat wstecz, Ci Ukraińcy pracowali dla Polskich panów i byli zwykłymi robolami - czarnuchami, którymi nikt się nie przejmował i nie liczył się z nimi. Atak na Polaków to nie był jednorazowy incydent, ale przygotowana przez kilka lat akcja, gdzie działał ruch oporu Ukraińców sponsorowany przez Niemców. Wystarczyło dać im broń i przypomnieć wszystkie krzywdy. Prości ludzie są najlepsi do manipulacji a
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Wolfman91: co ciekawe nikt nie próbuje """""tłumaczyć""""" zbrodni hitlerowskich na żydach, a przecież też można twierdzić że żydowscy panowie prześladowali niemieckie społeczeństwo i wyzyskiwali zwykłych niemieckich robotników tudzież niszczyli ich finansowo itd itd xd
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@dlugi-gr: Ja również nie mam zamiaru nikogo ścigać - te wydarzenia były już cholernie dawno temu. Tu chodzi o punkt widzenia i uczczenie ofiar.
Jak najbardziej zgadzam się z twoim podsumowaniem.
  • Odpowiedz
Przy żadnym innym ludobójstwie nie spotkałem się z POWSZECHNYM spychaniem odpowiedzialności na osoby trzecie

@Wolfman91: a w przypadku jedwabnego i innych pogromów czyja była wina? Ważny jest kontekst czy nie? Czy tu tez się o kontekście nie mówi? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@RazumichinZiK Posłuchaj i poczytaj sobie p. Motyki, który jest chyba największym autorytetem w tych sprawach. Nikt nie relatywizuje zbrodni Wołyńskiej, która jest zła. Pan Motyka bardzo celnie i konsekwentnie rozprawia się z Ukrainskimi nacjonalistami i tym co zrobili. Nie przeszkadza mu to jednak budować kontekstu tych wydarzeń, co do nich doprowadziło i jakie było ich tło historyczne. Nie przeszkadza to także w tym, by jasno stwierdzić że Polaków zyjacych na tamtych
  • Odpowiedz
  • 1
@mleko3-2procent

On raczej stara sie tlumaczyc niz usprawiedliwia. Nie trzeba nic usprawiedliwiac.

Ty lewacki przygłupie, gdy AfD "tłumaczyło" żołnierzy Wehrmachtu, to poleciała fala krytyki. Pewnie sam krytykujesz afd, ale tutaj robisz za hipokrytę.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Tymajster: Widocznie nie przeczytałeś ani jednego z moich komentarzy i jedyne, co rozumiesz, to swój urojony świat.
I nie jestem nacjonalistą. Nie obrażaj mnie.
Proponuję, abyś ty dał sobie spokój, bo odcienie szarości rozumiem jak nikt inny.
  • Odpowiedz