Wpis z mikrobloga

wątpisz w to, że do takich sytuacji może dojść? Nigdy nie dotarła do ciebie informacja o śmierci wywołanej porodem? Nie miałeś takiego przypadku w rodzinie?

@Kryspin013: A ile to żyć uratował holokaust. Wśród podludzi przecież morderców nie brakowało. Idźmy dalej, wymordujmy całą ludzkość, wtedy już nikt nigdy nikomu więcej żadnej krzywdy nie zrobi. Ludobójstwo ratuje życie.

A tak na serio, 99.9% zamordowanych nienarodzonych dzieci jest przez widzimisię matki, ratowanie matki przy
@milliebobbybrown666: "ratuje życie" wydaje się, że odnosi się do sytuacji, kiedy życie kobiety jest zagrożone. W tym i zeszłym roku mieliśmy dwa głośne przypadki śmierci kobiety, ponieważ odmówiono jej aborcji. One by żyły, gdyby mogły jej dokonać ot tak, bo mają kaprys taki. Zakaz aborcji nie zmniejsza liczby aborcji. Teraz mamy trochę więcej szczęścia, że są ludzie, którzy przychodzą ci z pomocą w przypadku niechcianej ciąży, ale dalej aborcje są dokonywane,
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
normalni ludzie powinni właśnie mieć kontrolę nad swoim ciałem. Jak ktoś chce się pozbyć płodu, to tylko i wyłącznie sprawa tej osoby a nie twoja xD

@Bekovsky: Tak samo jak Niemcy chcieli się pozbyć Żydów, to była tylko i wyłącznie ich sprawa, a nie moja czy twoja. Świetna logika - nie ciebie mordują, więc co ciebie to obchodzi.

I ponownie, ogromną szkoda, że ciebie twoja mamusia się nie "pozbyła".
@Kenteris: zwyczajnie kłamiesz. Te dwa przypadki śmierci ciężarnych kobiet, to efekt zaniedbań lekarzy. Te dwie kobiety walczyły o swoje dzieci, oddałyby wszystko żeby dać im szanse na przeżycie. Szły do szpitala żeby ratować życie dzieci a nie je zabijać, bez cienia szansy na przerwanie. Procedura przy sączących się wodach lub bezwodziu, nie jest natychmiastowe przerywanie ciąży, jeśli stan matki jest dobry.
@ciemnienie: @milliebobbybrown666: @Kryspin013:

@ibilon: A ile to żyć uratował holokaust. Wśród podludzi przecież morderców nie brakowało. Idźmy dalej, wymordujmy całą ludzkość, wtedy już nikt nigdy nikomu więcej żadnej krzywdy nie zrobi. Ludobójstwo ratuje życie.

To nie w tym sensie panowie, bo faktycznie uratowanych kobiet z powodu ryzyka śmierci przy porodzie jest promil. Chodzi o niezmarnowanie życia, aborcja ratuje życie 15 latki, któa zaszła w ciążę, ratuje życie rodziny
@ciemnienie: Co Ty pieprzysz? Dzieci tych kobiet miały nie przeżyć ciąży. Ale lekarze bali się sami je usunąć, żeby nie narazić się prawu. Czekali aż one samoistnie obumrą, z narażeniem zdrowia kobiet.

Jak podaje "Uwaga" TVN, kobieta o diagnozie pisała do swojej matki. "Dziecko waży 485 gramów. Na razie dzięki ustawie aborcyjnej muszę leżeć. I nic nie mogą zrobić. Zaczekają, aż umrze lub coś się zacznie, a jeśli nie, to mogę
ciekawi mnie bardzo to porownywanie aborcji do holokaustu xD Eksterminacja ludzi na masowa skale vs wyskrobywanie płodków, tak, to na pewno taki sam level xD

@Bekovsky: Eksterminacja ludzi na masową skalę przez uznanie ich za nieludzi VS eksterminacja ludzi na masową skalę przez uznanie ich za nieludzi. Wytłumacz różnicę.

Przypominam, że to właśnie Hitler zalegalizował w Polsce mordowanie nienarodzonych dzieci, tzw. "aborcję", właśnie w celu eksterminacji polskich podludzi. I co, teraz
A przede wszystkim ratuje dzieciaka przed przyjściem na ten świat.

Niech ktoś wyjaśni dlaczego prolife uważa, że aborcja to działanie na szkodę potencjalnego człowieka?

Przecież to akt łaski

@panami: Taki sam "akt łaski" jak zamordowanie losowej osoby na ulicy, żeby "ratować" go przed życiem na tym świecie.

Tu wychodzi na jaw motywacja zwolenników mordowania nienarodzonych dzieci. To nieudacznicy, którym w życiu się nie powiodło, nienawidzą świata i wszystkich ludzi, a najbardziej
@Kenteris: opierasz się na zeznaniach rodziny, nie na podejsciu medycznym. Poczytaj sobie o procedurach w takich wypadkach.

Bezwodzie nie jest wskazaniem wprost do natychmiastowego przerwania ciąży, jeśli stan matki jest dobry. W tym wypadku lekarze przegapili moment, w którym stan pacjentki zaczął się pogarszać.

W przypadku obumarcia jednego z bliźniaczych płodów, procedura nie jest natychmiastowe zakończenie ciąży. Obserwuję się matkę i zyjacy płód. Można nawet urodzić zdrowe dziecko, kiedy jedno z
@ciemnienie: "Przerwanie ciąży może być dokonane, gdy zagraża życiu lub zdrowia kobiety. W tej sprawie taka przesłanka niewątpliwie zaistniała - odpisał wiceminister zdrowia Sławomir Gadomski
Wobec stwierdzonych przez kontrolę NFZ szeregu nieprawidłowości i zaniedbań, na szpital w Pszczynie nałożono 648 tys. zł kary."

Szpital nie działał w odpowiednim czasie, pomimo możliwości wynikających z II poziomu referencyjności, obecności personelu medycznego posiadającego odpowiednie kwalifikacje do wykonania koniecznych procedur, jak również obserwowanego, ciągłego i
@ibilon:

Taki sam "akt łaski" jak zamordowanie losowej osoby na ulicy, żeby "ratować" go przed życiem na tym świecie.

Niby tak, ale trzeba gdzieś ustalić arbitralną granicę, moment bycia zlepkiem nieświadomych komórek wydaje się dobrym momentem.

Tu wychodzi na jaw motywacja zwolenników mordowania nienarodzonych dzieci. To nieudacznicy, którym w życiu się nie powiodło, nienawidzą świata i wszystkich ludzi, a najbardziej siebie i swoich rodziców, więc na złość mamie i całemu światu,
@Kenteris: a ja mówiłam, że nie? Aborcjonisci uważają, ze ciążę tej kobiety należało przerwać natychmiast po wejściu na oddział, czyli bezwodzie = aborcja. Tak nie jest, prowadzi się diagnostykę, obserwuje i wtedy podejmuje się decyzję. Stan pacjentki pogorszył się raptownie i wtedy właśnie zabrakło lekarskiej uwagi, troski. Więc ustawa o aborcji nie ma tu znaczenia, zawinił stan opieki medycznej nad ciężarnymi.
@ciemnienie: ale ja nie chce się nikim zajmować, w tym rzecz. To ty chcesz być panem i władcą i z najniższych pobudek powołać kogoś na ten świat żeby potem mieć wreszcie kim zarządzać, poczuć się ważnym i kochanym. Nie określiłbym się jako antynatalista, bo nie walcze o to otwarcie i nie spędza mi to snu z powiek. Dla mnie po prostu każdy poważny człowiek domyślnie zgadza się z antynatalistami.
To nie