Wpis z mikrobloga

@Nemootji: u mnie podczas covida księża nie chodzili po kolędzie, ale ogłosił na mszy, że kto chce mieć zaliczoną kolędę, to będzie przyjmował wiernych na plebanii ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ja akurat nie chodzę do kościoła, więc i na tej "kolędzie" nie byłem, ale kolega że jest wierzący, poszedł i gdy go zapytałem jak wyglądało to święcenie domu skoro byli na plebani, to mówił, że się staje
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Nemootji: Nic w tym dziwnego, za coś trzeba utrzymywać budynek

@Kutang-Pan: to może niech taką dużą powierzchnię wynajmą pod coś albo świadczą usługi przynoszące dochód zamiast żebrać?
@KochanekAdmina: Płacą ryczałtem od liczby prarafian, bez znaczenia, czy Ci chodzą do kościoła, czy nie. Nie uważam, że to dobre rozwiązanie, ale mówienie, że nic nie płacą to powszechna manipulacja lub niewiedza. Cenniki na parafiach za ślub, czy pogrzeb to patologia, ofiarą powinna być dowolna i dobrowolna, ale to już indywidualne podejście proboszcza
Jak podobny patent wystawi hospicjum albo dom dziecka to też hahahahahha ale beka iks de ? słowo na dziś: dobromat


@murison: nie będzie iks de, bo w hospicjum wpłacasz na opiekę nad umierającymi, a w kościele sponsorujesz zabawę pedofilom w czarnych sukienkach.
@PanManieglev: @PiersiowkaPelnaZiol: ale ktoś ci każe tam iść i dawać? to z czego ta beka? z kościoła ogólnie? - spoko, bekujcie sie.
czy z tego że można na tace dać kartą - no to tutaj nie rozumiem co w tym takiego śmiesznego i czym to sie różni od dania datku kartą na fundacje czy hospicjum