Wpis z mikrobloga

Gardzę programistyczną kastą serio. Tylko przez znajomości da się dostać gdziekolwiek. Znam podstawy programowania w C++ łącznie z programowaniem obiektowym, wiem co to klasy, metody, obiekty, umiem to zastosować. Zawsze gdy pytam się czego powinienem się nauczyć żeby dostać pracę jako junior to słyszę że powinienem zrobić jakiś swój projekt, jakąś grę czy coś xD Mam to zrobić w konsoli? Ja nie jestem #!$%@? grafikiem, a w pracy przecież nie musiałbym odpowiadać za wszystko od A do Z. Wam tak już zeżarło mózgi, tylko byście chcieli zarobić, zarobić i żeby nikt nowy się nie przebił.

Do Częstochowy chyba pójdę na pieszo jakby mi ktoś powiedział co mam się nauczyć żeby mnie gdzieś przyjęli

#programowanie #informatyka #kasta #cpp #korposwiat #pracait #praca
  • 221
@JWPHU:
1. Wpisz w Google "praca junior c++", w ogłoszeniach będziesz miał napisane czego się nauczyć.
2. Naucz się dobrze rzeczy bez których nie da się pracować (git, podstawy linuxa typu grep, sed, awk)
3. Chociaż przejrzyj jakie są biblioteki i do czego służą
4. Projekt na gh, nie musi to być gra czy coś. Ważne żeby było cokolwiek
@JWPHU: Ehh nie musisz znać grafiki. Jeśli lubisz gry i znasz C++ to zainstaluj sobie silnik do tworzenia gier coś ala cocos2d albo unreal engine. W internecie masz masę ale to na prawdę masę darmowych grafik 2d, modeli 3d wraz z teksturami, animacji czy muzyki. Z resztą do nauki to chyba można brać cokolwiek. Pomyśl nad jakimś prostym projektem i zacznij go robić.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@Fighting_Irish: jakby twój stary przyszedł i powiedział że masz mnie zatrudnić bo mój stary w 2003 twojemu staremu
zrobił przysługę to byś miał #!$%@? do gadania xD
@JWPHU: to tak nie działa

@Damixi: Nigdy nie byłem na żadnej rozmowie bo nawet nie śmię aplikować bo kasta mówi że jak nie zrobię sam projektu na który normalnie robi 50 osób w tym 20 seniorów to jak ja śmię śmieć
@
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@JWPHU: no i co z tego, że nie jesteś grafikiem skoro na necie jest od #!$%@? darmowych assetów

Chcesz robić w IT a nie umiesz rozwiać tak łatwego problemu?
No chyba, że nie chcesz robić gry dlatego że w pracy ty jako wielki programista przecież nie będziesz siedział w programach graficznych i robił grafikę tylko będziesz pisał skomplikowany kod w visualu więc nie widzisz sensu w marnowaniu czasu na takie głupoty
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@JWPHU: C++ słaby język imho, lepiej by ci szło jakbyś poszedł w webdev. A co do projektów - ogarnij może bibliotekę graficzną Allegro. Nie musisz robić efektów wow, wystarczy że będzie to spójne itd. Przykłady prostych gierek i aplikacji jakie można wykonać:
- statki
- sudoku
- kalkulator naukowy
- szachy
- warcaby
- wieża Hanoi
- snake
- i wiele innych gier 2d. Nie musza być umieszczone fikuśne grafiki, wystarczy
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@JWPHU: Z takim podejściem kolego możesz znać każdy język świata, zrobić własną grę AAA i kupić całego githuba, a w IT będziesz mógł najwyżej sprzątać biurka programistów ( ͡° ͜ʖ ͡°)

I nie, nie jestem programistą.
@JWPHU: Czytając pobieżnie co napisałeś na pewno musisz się nauczyć myślenia, pokory i szacunku do ludzi - bez tego każdy dobry rekruter od razu cię odrzuci, a nawet jak się przebijesz przez ten etap to ludzie z zespołu nie będą chcieli z tobą pracować.

Co do twojego pytania "CZEGO SIĘ NAUCZYĆ" - nikt ci nie odpowie, bo nie ma uniwersalnej odpowiedzi. Każda firma, zespół, projekt czy stanowisko ma inne wymagania. Zacznij
to słyszę że powinienem zrobić jakiś swój projekt, jakąś grę czy coś


@JWPHU: no ja tak właśnie mniej więcej zrobiłem. W dodatku zawsze mnie to interesowało samo w sobie i też to zauważyli na rekrutacji. Dostałem się do IT zupełnie bez żadnej protekcji - zapewniam Cię. Co więcej nie jestem po informatyce bynajmniej.
@JWPHU: C++ słaby język imho, lepiej by ci szło jakbyś poszedł w webdev. A co do projektów - ogarnij może bibliotekę graficzną Allegro. Nie musisz robić efektów wow, wystarczy że będzie to spójne itd. Przykłady prostych gierek i aplikacji jakie można wykonać:

- statki

- sudoku

- kalkulator naukowy

- szachy

- warcaby

- wieża Hanoi

- snake

- i wiele innych gier 2d. Nie musza być umieszczone fikuśne grafiki, wystarczy
@JWPHU:
Jedna rzecz to mieć wiedzę teoretyczną, a inna to umieć to zastosować w praktyce - dlatego robienie swoich projektów jest ważne, bo wtedy uczysz się nowych rzeczy, o których w innym wypadku byś nawet nie pomyślał, że warto znać. Dobrze ci mówią, żebyś robił jakieś swoje rzeczy. Budowanie portfolio to najlepsze, co możesz dla siebie zrobić, jeśli serio ci zależy na pracy w branży, bo pokazuje, że faktycznie interesujesz się
Nigdy nie byłem na żadnej rozmowie bo nawet nie śmię aplikować bo kasta mówi że jak nie zrobię sam projektu na który normalnie robi 50 osób w tym 20 seniorów to jak ja śmię śmieć


@happy_shroom: każdy taki wielki projekt ogarnia studencina sam, problem w tym że nie będzie jakościowo tak samo dobry, to że coś jakoś działa jedną sciezką nie znaczy że ma full funkcjonalności przetestowanych itd dlatego wlasnie placi