Wpis z mikrobloga

Gardzę programistyczną kastą serio. Tylko przez znajomości da się dostać gdziekolwiek. Znam podstawy programowania w C++ łącznie z programowaniem obiektowym, wiem co to klasy, metody, obiekty, umiem to zastosować. Zawsze gdy pytam się czego powinienem się nauczyć żeby dostać pracę jako junior to słyszę że powinienem zrobić jakiś swój projekt, jakąś grę czy coś xD Mam to zrobić w konsoli? Ja nie jestem #!$%@? grafikiem, a w pracy przecież nie musiałbym odpowiadać za wszystko od A do Z. Wam tak już zeżarło mózgi, tylko byście chcieli zarobić, zarobić i żeby nikt nowy się nie przebił.

Do Częstochowy chyba pójdę na pieszo jakby mi ktoś powiedział co mam się nauczyć żeby mnie gdzieś przyjęli

#programowanie #informatyka #kasta #cpp #korposwiat #pracait #praca
  • 221
@JWPHU: mówisz ze znasz podstawy to może napisz czego się już nauczyłeś? Zawsze możesz kupić sobie kurs na udemy i ogarnij język tak żebyś umiał cokolwiek sensownego napisać. Sam jestem senior web dev i każda firma w której pracowałem zatrudniła mnie bez znajomosci, wiec Twoje historie nie bardzo się spinają ;)
@Heelouu: No przecież napisałem co umiem. Kupiłeś sobie kurs wraz z pracą za hajs starych ale na kurs czytania ze zrozumieniem już ich nie było nie stać? :))
@JWPHU: widzę ze dużo o mnie wiesz, tyle samo co o programowaniu. Napisz konkrety a nie ze znasz obiekty i wiesz jak z nich korzystać, bo to nic nie znaczy. Jak ciężko Ci skorzystać z google/yt/udemy to może się nie bierz za programowanie, bo najistotniejsza cecha programisty to umiejetność rozwiązywania problemów a ty nie potrafisz nawet poszukać darmowej wiedzy.

Ps. dlaczego mnie obrażasz?
@JWPHU: każdy język, nawet ten ludzki naturalny, jest bezwartościowy jeśli nie masz czego nim przekazać. Fajne, proste i przydatne są malutkie, kilkulinijkowe programiki które ułatwiają i automatyzują codzienne zadania.
Może jakieś klejenie kodu z bazami danych? Połączeniówka, sockety?
A może bawi cię strona artystyczna i generatywne dzieła sztuki? Przetwarzanie obrazów/dźwięków, synteza.

No i oczywiście wzorce projektowe, algorytmy i struktury danych. Dużym bonusem jest znajomość wzorców projektowych i całej otoczki do programowania
@Heelouu: ponad 100 komentarzy i prawie żadnej merytoryki, sam jad od jakichś sfrustrowanych prawiczków, a ty jeszcze próbujesz odwrócić kota ogonem? xD wypad
@Djentleman: SQL mi zawsze łatwo wchodził więc myślę że to mógłby być kierunek dla mnie, dziękuję za merytoryczną i kulturalną odpowiedź, jesteś dopiero drugi na ponad 100 odpowiedzi xD
@krzych0: to mi zapłać za ten projekt open source cwaniaczku, mieszkanie za frajer dostałeś? no a ja nie.
@GeNeX: chamstwo kasuje i mnie nie rusza, przyzwyczaiłem się że w tym środowisku to norma
Idę na spanko kochani, widzę że niektórych ego zostało urażone ale to nie mój problem. Wstanę rano, poczytam, odniosę się do nowych odpowiedzi. Zbyt dużo merytoryki się nie spodziewam ale warto być dobrej myśli. Dobranoc!