Wpis z mikrobloga

Gardzę programistyczną kastą serio. Tylko przez znajomości da się dostać gdziekolwiek. Znam podstawy programowania w C++ łącznie z programowaniem obiektowym, wiem co to klasy, metody, obiekty, umiem to zastosować. Zawsze gdy pytam się czego powinienem się nauczyć żeby dostać pracę jako junior to słyszę że powinienem zrobić jakiś swój projekt, jakąś grę czy coś xD Mam to zrobić w konsoli? Ja nie jestem #!$%@? grafikiem, a w pracy przecież nie musiałbym odpowiadać za wszystko od A do Z. Wam tak już zeżarło mózgi, tylko byście chcieli zarobić, zarobić i żeby nikt nowy się nie przebił.

Do Częstochowy chyba pójdę na pieszo jakby mi ktoś powiedział co mam się nauczyć żeby mnie gdzieś przyjęli

#programowanie #informatyka #kasta #cpp #korposwiat #pracait #praca
  • 221
@JWPHU: znajomi już Ci powiedzieli, że powinieneś zrobić sobie jakiś projekcik i może to być jakaś prosta gra. Może, ale nie musi. Powinno to być coś, co pokaże Twoje umiejętności.
Czego tutaj nie rozumiesz?
zatrudniamy tylko kogoś z rodziny, więc nawet nie próbuj bo nie ma sensu i tak się nie dostaniesz, te oferty pracy to wystawiamy tylko po to, żeby zwykli ludzie myśleli, że maja szanse, i tak ich cv trafia do śmieci od razu
@JWPHU:

czego się nauczyć

Tego czego wymagają w ogłoszeniach o pracę a nie C++. Pisanie w C++ zawodowo to wysoki poziom nawet dla doświadczonego programisty w łatwiejszych językach. Nie masz szans się dostać do pracy w C++ z ulicy.

@pszemczyslaw:
Rozsyłasz rekruterom demo w którego 0:44 sekundzie gostek robi takie coś i się dziwisz? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
https://youtu.be/R-6dv7wqojk?t=44
Czemu nie robisz indyków na steama tak
@tos-1_buratino pracuje 14 godzin na dobę z czego 10 fizycznie plus niedzielę. Jestem coraz głupszy, otaczam się tylko fizolami, nie znam nikogo z IT nigdy nie widziałem programisty. Wszystkie moje projekty musiałem zakończyć przez pracę fizyczną.
niestety z twoim aspergerem musisz zostać w fabryce smrodu z minimalną i darmowymi nadgodzinami ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@bizancjo: Ej, ale Panie, nie obrażaj Pan, dobre?

Jestem w spektrum autyzmu. To nie moja wina. Nie pracuję w żadnej fabryce smrodu a minimalną to ja dostaję w tydzień i to nie cały.

Trochę żartuję, ale w sumie serio jestem lekko urażony. Obraziłeś wielu porządnych i niewinnych ludzi.
Znam podstawy programowania w C++ łącznie z programowaniem obiektowym, wiem co to klasy, metody, obiekty, umiem to zastosować.


@JWPHU: Gratuluje. Właśnie opanowałeś pierwsze 3 wykłady podstaw programowania z Informatyki. Pozostało Ci jeszcze jakieś 200-300 wykładów z algorytmiki, złożoności obliczeniowej, struktur danych, sieci, systemów operacyjnych, metod optymalizacji czy numerycznych, architektury oprogramowania czy metodyk inżynierii oprogramowania.
@JWPHU Znalazłem robotę 5 miesięcy po rozpoczęciu nauki, żadnych znajomości, tylko kolega senior, który pisze w innej technologii, ale mniej więcej radził czego się uczyć. Przestań kwiczeć tylko zobacz jakich technologii oczekuje pracodawca i zbuduj projekt bazujący na nich, nie musi być wodotrysków, ma być widoczne to, że znasz technologie i jakość Twojego kodu, chociaż patrząc na Twoje wypowiedzi to raczej przez miękka już nie przejdziesz
@JWPHU: ja mam to samo z ux/ui designem xd czytam te same artykuły jakby pisane przez jakąś studentkę nicnierobielogii, z których niczego się nie dowiesz jak taka praca wygląda. Co się robi przez 8 godzin w firmie.
Pytasz o to ludzi, którzy mają duże doświadczenie i przeszli przez wszystko na grupkach na fb - 'aaaaa w każdej firmie inaczej' 'aaa musisz mieć chęci' 'aaa *tu staw cytat z gówno artykułów, o
@pszemczyslaw: > @jezdzegruzem z tej listy połowy nie ogarniam, albo ogarniam ale nie wiem że ogarniam, mimo to nie przeszkadza mi to w pisaniu gier i programów na poziome MID/senior. Czyli jak potrafisz sam zrobić apke to i tak nie dostaniesz roboty bo jakiejś formułki się nie pamięta?

Przykro mi to stwierdzić, ale masz dość duże mniemanie o swoim skillsecie i gwarantuje Ci, że kod który piszesz nie będzie na poziomie
@JWPHU: Nie chodzi o to czego jeszcze masz się nauczyć, ale masz pokazać, że to co umiesz umiesz zastosować w praktyce.

A tak, grę możesz napisać w konsoli.