Wpis z mikrobloga

@bumbp: >W badaniu wzięły udział osoby, które przyjechały do Polski z Ukrainy po 24 lutego 2022 r.

skoro świeżo przybyli to raczej nic w tym dziwnego, tym bardziej że większość zadeklarowała że chce ją podjąć. Tym bardziej, że badanie przeprowadzano także z udziałem osób które o pesel dopiero się ubiegały.
i dalej nie rozumiem dlaczego zakładasz ze osoba kupująca alkohol w sklepie nie pracuje xD
dobra to jak dyskusja z butem.


@bumbp: xD nawet w badaniu na które sie powołałaś - które nie jest nawet danymi gusu czy innego wartościowego podmiotu, ale to tam #!$%@?, przyjmijmy że nic tam nie została przekręcone - to większość zadeklarowała chęć podjęcia pracy. Jeśli uważasz że bez znajomości języka czy nawet przyznanego jeszcze peselu znajdziesz w 1 dzień po przyjechaniu do obcego kraju prace to nie wiem kto tu jest
@bumbp: po 1 - nie każdy przyjechał w lutym
po 2 - nawet jeśli nie pracują i żyją z jakiejś kasy to jest to ich pieniądz i mają sobie prawo robić z nim co chcą.
po 3 - dalej nie rozumiem jaki proces logiczny zachodzi w twojej głowie, że widząc osobe kupującą w sklepie alkohol zakładasz od razu że jest bezrobotna i po pijaku będzie rozrabiać. Nie wiem, jakieś złe wzorce
@Kruk_98: W sumie to nie wiem jak to skomentować. Mam wrażenie, że niektórzy użytkownicy tego wspaniałego portalu nie dopuszczają myśli, że na Ukrainie tez mają klasę niższą-średnia, którą stać na alkohol i w Polsce nie siedzą z kubeczkiem na chodniku, ale żyją z oszczędności. Według mnie zamiast obowiązkowej służby wojskowej Polacy powinni odbywać obowiązkową podróż po innych krajach w celach zrozumienia, że świat jest #!$%@? ogromny i mieszka tutaj w #!$%@?