Wpis z mikrobloga

Czas podsumowań. Odkąd kupiłem skuter:

- czas dojazdu zmniejszył się w moim przypadku z ok. 40 minut + szukanie miejsca na parkingu do ok. 20 minut (miejsca szukać nie muszę, bo wszędzie się zmiesczę). W jedną stronę.

- spalanie wynosi 2.3l/100 km, gdzie wcześniej wynosiło ok. 11 litrów, przy obecnych cenach to około 70 zł różnicy na każde 100 km

- ubezpieczenie to ok. 550 zł rocznie, wcześniej ok. 2100 zł

- koszt zakupu to niecałe 14 tysięcy złotych

- na parkingu oszczędzam około 500 zł miesięcznie (pod domem, pod pracą i w płatnych strefach jak na miasto gdzieś pojadę) - jak ktoś nie mieszka w dużym mieście to nie dotyczy

- tańszy serwis i utrzymanie (300 zł rocznie vs 2000 zł na korzyść skutera, a jeździlem golfem 4)

- jeżdżę nowym sprzętem, a nie po kimś

Miesięczne koszty utrzymania skutera a samochodu są niższe o około 1100 zł (ja zarabiam 5k netto), czyli 20% mojej pensji xD. Mała cena za to że czasami deszcz popada albo muszę raz na jakiś czas pojechać zbiorkomem.

W ciągu 10 miesięcy oszczędzam ok 11 tysięcy złotych, co starczyło by na 550 kursów taksowką po 20 zł. Albo wynajęcie skody superb w kombi na trzy miesiące jakbym chciał pojechać na wakacje. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Współczuję ludziom, którzy zarabiają mniej ode mnie a pchają się w samochód i oddają na niego 20-30% pensji, bo co ludzie powiedzą.

Jedyne czego żałuję to, że nie kupiłem skutera wcześniej. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#motoryzacja #motocykle #warszawa #wroclaw #poznan #krakow #skutery #gdansk #katowice
derton778 - Czas podsumowań. Odkąd kupiłem skuter:

- czas dojazdu zmniejszył się w...

źródło: comment_1656066293Z3rtF16tUMRxmHg7MQ5Nw5.jpg

Pobierz
  • 118
@rskk: E tam, gadanie. Dojeżdżam rowerem do pracy 16km, cały rok, bez względu na pogodę. I mimo że dostaje #!$%@? przy śniegu czy deszczu, to nie wymieniłbym tego na samochód. Rowerem jest szybciej i taniej, a od kiedy jeżdżę elektrykiem, to jeszcze nie męcze sie za bardzo jak mam lenia.
@derton778: I super! Przeprowadzając się do Krakowa z dziewczyną mieliśmy 2 auta. Pierwsze sprzedałem tydzień po przyjeździe, drugie dziewczyna sprzedała kilka miesięcy później. Jak tylko ma się możliwość to nie ma co dawać się dymać branży Moto, monopolistycznym koncernom i kartelowi opec. Uświadomiłem sobie to gdy zobaczyłem ile czasu w miesiącu muszę pracować tak naprawdę tylko na utrzymanie tego wozu. Od tamtej pory wszystko do kieszeni i niczym się nie martwię
@wojtoon: kolego ale jesteś odklejony od żeczywistości i tak bardzo się mylisz w swoich twierdzeniach że nie wiem od czego zacząć spróbuję od początku.
Napisałeś gdzie mam bak?
Na siedzę na nim.
Gdzie silnik? Są skutery które miały w tym samym miejscu co normalny motocykl.
Nie zsynchronizowana skrzynia biegów?
Proszę bardzo wszystkie skutery do lat 80 miały albo nożną zmianę biegów jak w motocyklu albo ręczną w lewej manetce.
Jeśli twierdzisz
Kolego to że nie trzymasz się udami/kolanami zbiornika/atrapy nie znaczy że skuterem jeździ się inaczej.


@mpetrumnigrum: XDDDDDDDDDDDDDDD
To tłumaczę jak krowie na rowie - kierownica w motocyklu jest potrzebna tylko do tego, żeby było gdzie łapy trzymać i czym operować obrotami i hamulcami. Jak mi pokażesz jak łapiesz się swoimi wargami sromowymi dziury w miejscu w którym jest "kierownica" motocykla (bak) to mogę trochę podyskutować z sierotą.

A jak nie to
@wojtoon: Ale nikt się nie upiera że w skuterze trzymasz się czegokolwiek kolanami, Po prostu siedzisz i tyle.
I to jest największa różnica pomiędy skuterem a np. nakedbikiem.
Ja na twoim miejscu bym się nie przyznawał że tyle jeździsz bo wychodzi na to że przez tyle lat nie posiadłeś żadnej wiedzy z zakresu motocykli.
Ale nikt się nie upiera że w skuterze trzymasz się czegokolwiek kolanami, Po prostu siedzisz i tyle.


@mpetrumnigrum: Czyli TO NIE JEST MOTOCYKL. Koniec kropka.

Jeśli w trakcie chodzenia przebieram nogami, to chyba nie oznacza to, że niczym się to nie różni od pływania.

Ja na twoim miejscu bym się nie przyznawał że tyle jeździsz bo wychodzi na to że przez tyle lat nie posiadłeś żadnej wiedzy z zakresu motocykli.


@
Ale nikt się nie upiera że w skuterze trzymasz się czegokolwiek kolanami, Po prostu siedzisz i tyle.

@mpetrumnigrum: Czyli TO NIE JEST MOTOCYKL. Koniec kropka.


@wojtoon: Więc twierdzisz że dlatego iż nie trzymasz się kolanami baku to już skuter nie jest motocyklem?
99% rozwiązań się zgadza a klasycznym motocyklem a 1% nie i twierdzisz że dlatego to nie jest motocykl.
To tak jak byś twierdził że samochód cabrio to nie
Więc twierdzisz że dlatego iż nie trzymasz się kolanami baku to już skuter nie jest motocyklem?


@mpetrumnigrum: Nie tylko, ale to jest podstawa różnic.

To tak jak byś twierdził że samochód cabrio to nie samochód bo nie ma metalowego dachu.


@mpetrumnigrum: Jakim cudem dla ciebie okno dachowe zmienia sposób kierowania pojazdem??? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
a skuterami się inaczej niby kieruje niż zwykłymi motocyklami?


@mpetrumnigrum: Też tłumaczę jak krowie na rowie, że nie da się chwycić na kiblu baku kolanami, bo bym musiał zejść z klapy i stanąć za nim. To jak niby mam kierować?
Nie zdziwiło cię, że sracze nie rozwijają znacznych prędkości? Jak się tym złożyć w zakręt jak trzeba jeździć na kwadratowo (i nie #!$%@? mi proszę o przeciwskrętach, bo przeciwskręt to można
wojtoon - > a skuterami się inaczej niby kieruje niż zwykłymi motocyklami?

@mpetru...

źródło: comment_16561026790DlxmaCBF7ujGM6V54htx0.jpg

Pobierz
@rskk: Tak było xD. W UK kupuje się najwięcej jednisladów w Europie, ale w Polsce tylko 2 miesiące mozna jeżdzic xD


@derton778: w Polsce zawsze jest źle, nie wiesz o tym? Każdy jeździ 40 km w jedną stronę i ma 5 kaszojadów każdy w innej szkole / przedszkolu - oczywiście każdy na tyle daleko że sam nie dojedzie. Do tego każdy robi codziennie 30 kg zakupów. Cały rok bez wyjątków.