Wpis z mikrobloga

Czas podsumowań. Odkąd kupiłem skuter:

- czas dojazdu zmniejszył się w moim przypadku z ok. 40 minut + szukanie miejsca na parkingu do ok. 20 minut (miejsca szukać nie muszę, bo wszędzie się zmiesczę). W jedną stronę.

- spalanie wynosi 2.3l/100 km, gdzie wcześniej wynosiło ok. 11 litrów, przy obecnych cenach to około 70 zł różnicy na każde 100 km

- ubezpieczenie to ok. 550 zł rocznie, wcześniej ok. 2100 zł

- koszt zakupu to niecałe 14 tysięcy złotych

- na parkingu oszczędzam około 500 zł miesięcznie (pod domem, pod pracą i w płatnych strefach jak na miasto gdzieś pojadę) - jak ktoś nie mieszka w dużym mieście to nie dotyczy

- tańszy serwis i utrzymanie (300 zł rocznie vs 2000 zł na korzyść skutera, a jeździlem golfem 4)

- jeżdżę nowym sprzętem, a nie po kimś

Miesięczne koszty utrzymania skutera a samochodu są niższe o około 1100 zł (ja zarabiam 5k netto), czyli 20% mojej pensji xD. Mała cena za to że czasami deszcz popada albo muszę raz na jakiś czas pojechać zbiorkomem.

W ciągu 10 miesięcy oszczędzam ok 11 tysięcy złotych, co starczyło by na 550 kursów taksowką po 20 zł. Albo wynajęcie skody superb w kombi na trzy miesiące jakbym chciał pojechać na wakacje. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Współczuję ludziom, którzy zarabiają mniej ode mnie a pchają się w samochód i oddają na niego 20-30% pensji, bo co ludzie powiedzą.

Jedyne czego żałuję to, że nie kupiłem skutera wcześniej. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#motoryzacja #motocykle #warszawa #wroclaw #poznan #krakow #skutery #gdansk #katowice
derton778 - Czas podsumowań. Odkąd kupiłem skuter:

- czas dojazdu zmniejszył się w...

źródło: comment_1656066293Z3rtF16tUMRxmHg7MQ5Nw5.jpg

Pobierz
  • 118
Masz drugie dla skutera, czy to dotychczasowe masz tak duże że zmieści się zarówno auto, jak i skuter?


@goferek: Auto sprzedałem w #!$%@?. Parkuje pod blokiem gdzie jest miejsce dla rowerów ale jednoslady też można parnować. Za darmo.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 23
@derton778: skuter w mieście fajna rzecz, ale mieszkając na wsi jestem skazany na samochód. Pocieszenie takie że spory silnik(2,4), to na LPG 100km kosztuje obecnie ~40 zł

Co do samochodu to miałeś chyba niedopasowany do potrzeb - do taniej jazdy to mały, najlepiej z LPG.
Dziwi mnie cena OC 2100 zł. Swój samochód ubezpieczyłem za 950 zł, a to jest moje pierwsze OC w życiu. Jaki samochód masz?
@derton778: no i elegancko, tak trzeba życ, szerokości mirku. Na jesień/wiosnę kupisz sobie motokoc czy jakieś tam mufki i dalej będziesz bzikał

ta piękna pogoda to jakieś 2 miesiące u nas w kraju


@rskk: iks de

W UK kupuje się najwięcej jednisladów w Europie, ale w Polsce tylko 2 miesiące mozna jeżdzic


@derton778: to z drugiej strony też bzdura - na wyspach mają klimat umiarkowany, kiedy u nas pizga