Wpis z mikrobloga

20 lat na karku. Pół godziny temu wyszedłem z gabinetu, gdzie miałem przeprowadzony zabieg wazektomiu. Jeszcze ok. dwóch tygodni dopóki do końca stare nasienie nie zostanie usunięte i spokój do końca życia. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#zwiazki #seks #rozowepaski #niebieskiepaski #dzieci #antynatalizm #childfree
derton778 - 20 lat na karku. Pół godziny temu wyszedłem z gabinetu, gdzie miałem prze...

źródło: comment_1655971290jgTOoDubJS7S3IiYTsxe4y.jpg

Pobierz
  • 173
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
A na co mam czekać skoro nie chcę miec dzieci?

@derton778: no, masz 20 lat. Pal licho dzieci, ale w ciągu najbliższych 5 lat zmienisz poglądy na świat dwa razy.
  • Odpowiedz
@derton778: ojciec na pewno szczęśliwy, możliwe, że byłeś jego jedyną szansą, że na tym świecie po nim zostanie coś więcej niż kupa kości, a Ty zdecydowałeś, że wszyscy przodkowie którzy kiedyś dali życie, żebyś ty mógł żyć, żyli na marne, bo jedną debilną decyzją wyciełeś cały swój ród. Reszta ludzi oczywiście jest Ci wdzięczna, sam się wybiłeś i robisz miejsce dla innych.
Gratki.
  • Odpowiedz
@derton778: mordo, skoro chwalisz sie takim czyms na wykopie to pewnie i tak nie bylo Ci potrzebne

Druga sprawa, odpowiedni wiek żeby podejmowac takie decyzje xD
  • Odpowiedz
@derton778: Jakbyś tylko nie był tego świadomy, to chcę powiedzieć, że wazektomia jest odwracalna w wysokim procencie w pierwszym roku, ale po 3 latach szanse na przywrócenie płodności po wazektomi są znikome.
  • Odpowiedz
@derton778: Z tym dwa tygodnie to uważaj żebyś nie strzelił gola. Liczy się bardziej ilość a nie czas no i oczywiście badanie. A lekarz dość specyficzny, ciekaw jestem jak go przekonałeś bo słyszałem że potrafi odmawiać w tak młodym wieku.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@derton778: mirek, #!$%@? te wszystkie dyskusje za i przeciw bo to indywidualna decyzja. Powiedz coś więcej o zabiegu, czy wszystko ok i jak wrażenia. Sam jestem umówiony na listopad w to samo miejsce, więc chętnie dowiem się czegoś z pierwszej ręki.
  • Odpowiedz
@derton778: dla ciebie z przyszłości nie ma żadnego znaczenia że ty z przeszłości nie chciałeś mieć dzieci, oczywiste że ten pogląd może się zmienić. Nieodwracalne pozbawienie się też możliwości nie będzie nigdy optymalną decyzją, a na pewno w wieku 20 lat gdzie twój mózg jeszcze nie skończył się nawet formować


@Wap30: wazektomia jest odwracalna
  • Odpowiedz
@youngmlody3456: Bo młode pokolenie jest dziś ogłupione i każdy, absolutnie każdy (!) szuka poklasku i przynależności do jakiejś grupy. No i każdy jest BIG-THINKEREM, który jest mądrzejszy od reszty - to jasne jak słońce - szczególnie jak się ma naście bądź 20 lat ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Jedni idą w LGBT i różowe włosy, jeszcze inni w antynatalizm, weganizm, eko i inne gówna - zupełnie tak, jak kiedyś byli hipisi, punki, rastafarianie, squatersi, metalowcy czy skate'ci.

Czasy się zmieniają, technologia się rozwija ale siła i chęć przynależności czy identyfikowania się z czymś zawsze będzie silna, szczególnie wśród ludzi, którzy nie widzą dla siebie perspektyw w otaczającym ich świecie. Na szczęście dla OPa, zabieg jest odwracalny więc jeśli zmieni zdanie w przyszłości, to ma szanse na potomstwo.


@arti040: Młodzi ludzie szukają swojej
  • Odpowiedz
Ale na co liczysz? Na poklask od dzieciaków z wykopu, że nie chcesz mieć dzieci? Owszem, taki tu dostaniesz, brawo. To Twoja decyzja, moim zdaniem #!$%@?, bo wziąłeś się ograniczyłeś na całe życie, zabrałeś sobie ważną możliwość, na własne życzenie! Beka z Ciebie, podobna jak z typa co se bliznę na ryju zorganizował.


@choleryk: gówniak jedyny sens życia.jpg
  • Odpowiedz