Wpis z mikrobloga

Jest 22 czerwca. W tym miesiącu jak na razie:
Kredyt hipoteczny 2400
Czynsz, media 1000 (mieszkanie prawie 80m2)
Jedzenie 2200
Paliwo 700
Ciuchy, dentysta 1500

+ Pierdoły których nie ma sensu wyszczególniać: jakieś 1000 zł

Razem: 8800 zł xD

Większość na 2 osoby na szczęście.

Jak wy tu #!$%@? żyjecie zarabiając 3-4k, nie dostając jakiejś starej nory w bloku po babce xD

#polska #zalesie #gospodarka #przegryw #kredyt #nieruchomosci #zarobki #inflacja
  • 53
@Filipterka25: Nie doczytałem że 2200 dla dwóch osób. Ale przyjmując, że 1000 na osobę, czyli 33 zł dziennie:

- kg piersi z kurczaka to aktualnie chyba z 21-24 zł? Powiedzmy 250 gramów na dzień na obiad to 6zł
- Cena chleba na dzień to z 2-3 zł
- Szynka, ser - ciężko powiedzieć ile się zużywa dziennie, ale mamy 33-6-3=24zł zapasu to dość sporo. Powiedzmy, że 8 zł dziennie w takim
@Filipterka25: @LatajacyJeczmien: @Filipterka25: jesli gotujesz samemu to na luzie dasz rade zrobić z tego 3 posilki w ciągu dnia. W skali miesiaca niektore dania tez sa drozsze np losos dziki + szparagi a inne taniej np ziemniaki z maslem i twarogiem czy wątróbka z cebulka. Na sniadanie owsianka, jogurt z owocami czy jajecznica itd.

Jedzenie w Polsce jest w dalszym ciagu ekstremalnie tanie. W tym zakresie mozna jeść prawie
@jegertilbake: >mnie kusi zeby tu rozpisac kiedy zdrowa diete za 300zl/mc/osobe
Chętnie bym sam przeczytał, od jakiegoś czasu myślę żeby się bardziej doedukować w tych kwestiach, tj. chciałbym zrobić taką idealną dietę, tj. odpowiednie ilości wszystkich witamin, makro i mikroskładników i co tam jeszcze jest, a potem dobrać produkty, żeby wyszło jak najtaniej. Ale nie potrafię się do tego zabrać. ( ͡° ͜ʖ ͡°)