Wpis z mikrobloga

mógłby mi ktoś wskazać gdzie tutaj jest błąd? Mój cel to z pliku csv gdzie indeksem jest szereg czasowy, wygenerować wykres liniowy dla określonego wycinka czasu, który obejmuje plik. Chłop na tutorialu miał tak samo i mu działało, jedyna różnica to to ze robił to w jupyterze. Ja wpisuje interesujący mnie przedział, a wyskakuje mi coś takiego: wykres dla dwóch pierwszych wierszy z pliku #python
Pobierz Oake - mógłby mi ktoś wskazać gdzie tutaj jest błąd? Mój cel to z pliku csv gdzie ind...
źródło: comment_1655896061KdRisJBPEUWmIlJMhU3Ves.jpg
  • 11
@Humdinger: @skull_pain: no wlasnie chodzi o to ze plik obejmuje okres od 2019-09-30 do 2022-06-20, a ja chcę wykres tylko dla wycinka 2022-05-04 : 2022-06-10. A po zastosowaniu kodu powyżej pokazuje mi wykres dla wycinka 2019-09-30 : 2019-10-01 czyli dla dwóch pierwszych wierszy
@Oake: Ale tak jak kolega wyżej pisał, widać że jakieś dane są pobierane a ze względu na duża skale na Y nie widzisz różnic i nie możesz zweryfikować czy faktycznie wyswietlasz poprawne dane.

ps. dodaj dax['Close'].grid(axis='y') ( ͡° ͜ʖ ͡°)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Oake: a na pewno dtype się zgadza? Może ty masz datetime a nie string jako x.
Albo spróbuj zamienic obiekty w x na datetime i to samo w w parametrze xlim
@Oake: na osi X masz przedzial zryty, chcesz dane od 2022 a na plot masz 2019. pewnie nie zaimportowales datetime albo masz pomieszane dane w tabelce. pokaz tabelke, albo pokaz jakie masz dtypes. masz tam date object?