Wpis z mikrobloga

@Fosfofruktokinaza: Są pojemniki wielokrotnego użytku które ci przedłużają świeżość produktu trzymanego w lodówce


@I_am_the_liquor: Wydaje mi się że cudów to nie zdziała - może przedłuży na 5 dni zamiast 3. Czytam teraz ze najlepsze jest pakowanie próżniowe i można kupić maszynę do tego do domu, ale wtedy co za różnica czy w plastik zapakuje fabryka czy my w domu.

Mam w rodzinie ludzi którzy maja problem z chodzeniem i mimo
@I_am_the_liquor: No tak, ale z twojego wynika, że takie rzeczy powinny być luzem bez opakowania w lodowce.

Ale masz racje, oprócz tego ze pakują wszystko w opakowania to ciagle zmniejszają wagę. To jest spoko jak potrzebujesz kupić i zabierasz gdzieś na wycieczkę, ale jak mogę to kupuje normalne na wagę.
@swinkapl: nie kupujesz w czystym papierku, robisz w tym momencie ekologiczne świństwo. Ten papier jest zalany plastikiem i nie da się go zrecyklingować, tylko zutylizować poprzez spalenie bądź wrzucenie na górę odpadów.
Rozwijając wypowiedź: papier biały kraft o grubości 40g/m2 powlekany jest warstwą polietylenu o grubości 12 mikronów. Docelowo firmy poszukują rozwiązania na robienie wylewki 7 mikronowej, ale jest to trudne technologicznie. Długo już pracuję w tworzywach sztucznych, z chęcią odpowiem
@swinkapl: nie Twoja oczywiście, tylko chciałem podpowiedzieć że ten papier w mięsnych nie jest ekologiczny
Ekologia poszła w złą stronę, idea dobra, wykonanie wiadomo. Plastik jest ekologiczny, ale musi zostać wykorzystany z głową