Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
#programowanie #zalesie ##!$%@? #pracait #pracbaza
Nie wierzę co się #!$%@?ło u nas w pracy.
Dwa lata temu dołączyła do nas dziewczyna co zajmuje się frontem.
Spoko.

Trochę ♯covid dam, bo w sumie wszystkie rozmowy, testy były zdalnie.

Okazało się teraz, że ta laska to dziewczyna naszego ziomka z zespołu i on po prostu załatwił jej te robotę.
Napisał lewego gita
Rozwiązał zadania rekrutacyjne.

Ale najlepsze jest to że nasz senior nie dość, że #!$%@?ł swoją robotę to jeszcze robił jej taski.
A ona udawła, że coś robi.
Po 2 latach wyszło to na jaw, jak laska była 3 razy po podwyżkę i zarabiała pewnie z 8 tys do łapy.
Bo senior ściemniał że dziewczyna ma potencjał.

Najlepsze, jest to że laska przez te dwa lata w firmie nie zrobiła żadnego progresu, po prostu przesiedziała dwa lata i tyle.
Nawet podstaw html/css/js nie załapała.

Ja #!$%@? a jakieś studenciaki siedzą godzinami, żeby dostać pierwszą robotę i #!$%@?.
A typiara co gówno umiała się dostała i jeszcze tego nie wykorzystała tylko myślała, że 10 lat będzie siedziała na dupie a jej chłop będzie za nią robił rzeczy i będą dwie wypłaty przynosili.

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #62b1c4b0d08886b56a8131de
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: LeVentLeCri
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę
  • 32
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania może i #!$%@?, ale dwie wypłaty były, chłop by pewnie takiej podwyżki nigdy nie dostał co ta baba w drugiej pensji dostawała a mimo wszystko robił za dwóch, jak będę miał okazję to też tak zrobię ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: słyszałem w jakimś stopniu podobną historie od znajomego programisty (albo to jakaś legenda sprzedawana kolejnym frajerom). Mianowicie jakiś programista na stanowisku juniora złożył z nudów i dla zgrywy CV do zagranicznej firmy programistycznej na stanowisko seniora. Jakimś cudem przeszedł rekrutacje. Praca była zdalna z jednym spotkaniem na miesiąc w siedzibie firmy na omówienie sprintów czy innych organizacyjnych bzdetów. Pierwszego dnia wiedział, że żadnego taska nie wykona, ale wyczaił jakiś
  • Odpowiedz
@Tacho_: bylo cos takiego, ale to bylo chyba tak, ze senior programista zlecal swoja prace innemu programiscie z Chin i placil mu bodajze 30% swojej pensji. Bylo na zaufanej trzeciej stronie albo niebezpieczniku o tym. Nie chce mi sie szukac artykulu.
  • Odpowiedz
@Tacho_: @maly_ludek_lego:
Obaj sie mylicie. Programista zatrudnil innego programistę z Watykanu i placil mu 21,37% swojej pensji. Wpadli kiedy podczas glosowania na benefity nowy programista oddal glos na kremowkowe soboty
  • Odpowiedz
tak było, a ja byłem tym seniorem


@zrodzony_w_przegrywie: Ale że co? Myślisz że to bajt? :P

Słabo życie znasz. Ja na przykład wierzę w każdą historię, nawet w paste u fryzjera, bo to co się czasem w robo odjaniepawla, i tak jest poza skalą wszelkiego prawdopodobieństwa:p
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: witamy w Polsce. Tak to działa. Kumpel tak się dostał jako mid devops bez studiów, expa komercyjnego, z tylko jakimiś podstawami pythona i ogólnikową wiedzą. W Ofercie było minimum 2 lata doświadczenia wymagane. Polecony przez odpowiednią osobę i tyle. przygnębiające.
  • Odpowiedz
@suqmadiq2ama: Może o to, że umowę mają z konkretną osobą, a nie losowym Chińczykiem i wysyłka klucza szyfrującego do państwa komunistycznego rozwala całą strukturę bezpieczeństwa firmy, bo przetwarza zastrzeżone informacje w swoich kontraktach i np. ma zakaz eksportu technologii do krajów objętych jakimkolwiek rodzajem embargo? ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@suqmadiq2ama: Może o to, że umowę mają z konkretną osobą, a nie losowym Chińczykiem i wysyłka klucza szyfrującego do państwa komunistycznego rozwala całą strukturę bezpieczeństwa firmy, bo przetwarza zastrzeżone informacje w swoich kontraktach i np. ma zakaz eksportu technologii do krajów objętych jakimkolwiek rodzajem embargo? ¯_(ツ)_/¯


@Tytanowy_Lucjan: Przecież to dokładnie takie samo #!$%@? jak ulotki młodego kulczyka, tak się tłumaczy debilom dlaczego jest ok kiedy są biedni jak
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: tak tak #!$%@?, i pewnie przez dwa latw na refinenmentach/groomingach/retro/czymkolwiek przy omawiamiu problemow czy głupiej dyskusji na byle temat ten senior odzywał sie na sentyzatorze głosu a ona głupio ruszała ustami, a może nic nie mówiła przez ten czas, co?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 8
@AnonimoweMirkoWyznania: Nie zdajesz sobie nawet sprawy ile jest takich wakatów w IT i to niekoniecznie załatwianych przez dupę xD Znam ludzi co dostawali po 12k na rękę jako tester automatyzujący a zrobili dwutygodniowy kurs od hindusa i nakłamali w CV o doświadczeniu. I nie, nie wpadają po tygodniu a pracują tam dalej. O wszelkiej maści scrum masterach czy product ownerach co o swojej robocie wiedzą tyle ile wyczytali w darmowym
  • Odpowiedz