Wpis z mikrobloga

Uczę się obecnie Jenkinsa i mam problem. Wie ktoś może jak skonfigurować Jenkinsa(jako container dockerowy) w taki sposób żeby połączyć go z dockerem i w freestyle project móc budować obraz dockerowy i pushnąć go do docker hub? Wszędzie tylko komendy linuxowe podawają ;/. #devops #naukaprogramowania
  • 8
@hajloszy: Uruchamiasz jenkinsa jako docker, pozniej podpinasz sobie slave (chyba ze chcesz wszystko robic na masterze). W freestyle projekt tworzysz sobie skrypt w groovy albo bash, gdzie logujesz sie do docker regitstry, budujesz obraz i robisz push. Sam jenkins Ci bezposrednio sam z siebie nie wypcha obrazu do docker huba z tego co kojarze
@hajloszy: Kiedyś tam stawialem jenkinsa na kubernetesie i skonfigurowałem go tak zeby spawnowal pody jako workery, to pamietam ze miałem problem żeby zbudować na tych workerach obrazy, bo ciężko było odpalić budowę kontenera na workerze który byl kontenerem. Jakoś się to udało ogarnąć chyba robiąc coś z socketem, nie pamiętam juz dokładnie ale dało sie to ogarnąć. Nie wiem czy trafisz na taki problem w ogóle ale to moje takie luzne
@v01dtec: Azure Devops jest chyba ok? Czy tez kicha? Byl watek na tagu niedawno, ze Azure jes ttanszy niz AWS czy GCP, stad nagly wzrost i migracje na to w wielu firmach. Zgaduje, ze Azure + Kuberneres staje sie standardem w wiekszosci?

Obecnie migruje Jenkinsa na Teamcity, tez mam sporo jobow do przepisania. Gitlab CI jest drogi gdy masz duzo danych do wrzucania, wiec nie kazdemu pasuje.

Natomiast Jenkins to najgorsze