Wpis z mikrobloga

@Sloik-2078: Uf jak dobrze być po tej drugiej stronie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Chociaż k tak uważam że najlepiej być typowym noobem co nie wie co się dzieje. Gra i się cieszy.
A ty możesz być dobre i znać grę na wylot. I tak będziesz się denerwował o pierdoły czy wynik który nie zadowala ehh
polecam minecraft na trybie pokojowym


@Randomowy_smieszek: Zdecydowanie lepszy na trybie easy i bez straty ekwipunku. Jest jakiś tam element biegających potworków, motywacja do zorganizowania ogrodzenia czy golema. Nie ma realnego zagrożenia, a więcej się dzieje, a i zwiedzanie jaskiń ciekawsze.
@bukimi: tak szczerze to najbardziej lubie tryb Hardcore.Zginiesz? Trudno. Trzeba sobie wszystko zaplanować, baze dobrze obudować oświetlić wzgórza, wykarczować lasy, dobrze mieć awaryjną sieć tuneli połączoną w system małych checkpointów z żarciem i łózkiem lub port z tunelem do bazy. Dla chętnych można zrobić też system wieżyczek obronnych ale to wyższa szkoła jazdy
@Randomowy_smieszek: Pewnie to ma swój urok. U mnie jednak pykają głównie dzieci, więc tak nie może być...
Najłatwiej jednak chyba przeżyć organizując swoją bazę w wiosce. Dorobić mur, golemy, światło i już. Jest sporo domków, ludzie odciągają też ewentualne niespodzianki. A na miejscu można też od razu handlować zdobyczami i zrobić siebie klapę do podziemnej kopalni i portal. U mnie się sprawdziło.
Najłatwiej jednak chyba przeżyć organizując swoją bazę w wiosce


@bukimi: Kilka razy zaczynałem, ale w końcu mi się udało. Najpierw znalazłem fajny w miarę płaski teren o dużej powierzchni, ok. 100x100, blisko dużej wody. Następnie go ogrodziłem, wypłaszczyłem do zera i oświetliłem. Później sprowadziłem dwóch wieśniaków (przepychasz do łódki i płyniesz do siebie). Wybudowałem domki dla każdej profesji, oczywiście dla siebie największy. Nie mam weny twórczej, więc skorzystałem z oryginalnych projektów
@Woo-Cash1900: Jeszcze każdy wieśniak szczelnie ogrodzony, żeby nie chodził spać i czasem nie oberwał od zabłąkanego zombie. No i zawsze wiesz który gdzie stoi ( ͡° ͜ʖ ͡°)
A jak z modem ścinać pierwsze drzewo, sporo nie da się ręką, a musisz zrobić pierwsze narzędzie?
@bukimi: Przy tak dużej oświetlonej działce nie ma zabłąkanych zombie.
Ten mod wprowadzał krzemieniowe narzędzia. Trzeba było znaleźć żwir, kopać, aż dostaniesz krzemień, uderzyć nim w skałę, żeby przełamać na kawałki krzemienia, z nich można było zrobić krzemieniowy nóż i pozostałe. Do tego usuwał narzędzia drewniane i kamienne, więc trzeba było szybko znaleźć żelazo. Przy czym siekiera lub piła (nowe narzędzie) były też potrzebne do przerabiania drewna na deski i inne
Jeszcze każdy wieśniak szczelnie ogrodzony, żeby nie chodził spać i czasem nie oberwał od zabłąkanego zombie. No i zawsze wiesz który gdzie stoi ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@bukimi: W pierwszych wersjach dawałem ich na środku z samymi łóżkami i miejscami pracy, ale stwierdziłem, że to barbarzyństwo, dlatego porzucałem i rozbudowałem plan o budowę domków. A musieli być razem, żeby się rozmnażali.
@bukimi: Łóżko jest potrzebne do rozmnażania. Może mówisz o wcześniejszej wersji, kiedy gra sprawdzała drzwi, a nie łóżka. Grałem w tamtą, ale krótko, na dobre zacząłem grać właśnie po zmianie mechaniki wieśniaków na obecną, czyli od 1.14.
@Woo-Cash1900: Nie. Najpierw rozmnaża się ludków, stawiając nowe chatki i łóżka.
Potem "wabisz" gotowych ludzi jakimś stanowiskiem pracy i buch, zamykasz płotem. Pierwsze stoisko gotowe. Przy odrobinie wprawy budujesz ładne centrum handlowe, nawet z piętrem ( ͡° ͜ʖ ͡°)