Wpis z mikrobloga

@Tibor: ehh amatorka. Ani pizga ani parówa.

Nie pizga, bo latem w nocy tam jest 30 stopni. Sprawdźcie sobie dowolną stację na pustyni typu Aswan, In Salah, Mitribah czy jakąś tam inną. To pizganie w nocy na pustyni to mit. I nie ma parówy bo to jest pustynia, więc i wilgotność powietrza prawie że 0% :D
ehh amatorka. Ani pizga ani parówa.


Nie pizga, bo latem w nocy tam jest 30 stopni. Sprawdźcie sobie dowolną stację na pustyni typu Aswan, In Salah, Mitribah czy jakąś tam inną. To pizganie w nocy na pustyni to mit. I nie ma parówy bo to jest pustynia, więc i wilgotność powietrza prawie że 0% :D

+: maradero, jPaolo2 +20 innych


@Antorus: moze, ja konczylem podstawowke a nie geografie #pdk
Nie pizga, bo latem w nocy tam jest 30 stopni. Sprawdźcie sobie dowolną stację na pustyni typu Aswan, In Salah, Mitribah czy jakąś tam inną. To pizganie w nocy na pustyni to mit. I nie ma parówy bo to jest pustynia, więc i wilgotność powietrza prawie że 0% :D


@Antorus: bzdury piszesz kolego, na pustyni w nocy potrafią być temperatury wręcz bliskie 0 stopni C. A jeśli w dzień dla ciebie
@Antorus: reszta już skomentowała wpadkę. Co do parówy, masz oczywiście rację. Wilgotność minimalna, owszem, praży, ale na sucho. Co zresztą sprawia, że upał jest łatwiejszy do zniesienia niż w nawet niższych ale mocno wilgotnych klimatach równikowych.
@Antorus: @justkilling: co prawda będzie to dowód anegdotyczny, ale jak byłem na Saharze, to w dzień temperatura wynosiła ponad 40 stopni. Nad ranem, gdy wychodziło słońce to było tak 20 coś stopni. Nawet sprawdzałem temperatury w największych ośrodkach miejskich na pustyni dzisiaj w nocy i będzie tam 22-27 stopni. W dzień jest dwa razy gorącej, dlatego w nocy taki spadek temperatury daje wrażenie chłodu.
Poza tym, wszystko może zależeć od
Cukrzyk2000 - @Antorus: @justkilling: co prawda będzie to dowód anegdotyczny, ale jak...

źródło: comment_1655807710j43zH0eGpklY98uQPMC7dc.jpg

Pobierz