Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 10
@forgive_me_melusine: bo mięsko trudno było upolować i przyrządzić i ma w sobie tyle dobra, że literalnie organizm się chwieje od takiej diety

@Czimchik: mit. Mięso i podroby jest zdrowe i pożywne.

Dużo trudniej było zdobyć pieczywo, makaron, tofu, olej słonecznikowy czy masę innych rzekomo zdrowych produktów, które zwyczajnie nie istniały ( ͡° ͜ʖ ͡°)

PS. W wędlinach to nie mięso jest niezdrowe tylko konserwanty
  • Odpowiedz
Dlaczego zdrowe jedzenie jest zwykle obrzydliwe lub kompletnie pozbawione smaku?


@forgive_me_melusine: nie jest. Po prostu dzisiejszy człowiek chce tyle wpie#$&lać, że musi jeść tylko mało wartościowe odżywczo potrawy złożone głównie z wody, jak surowe warzywa XD

Taki dobrze przyrządzony stek czy pieczony kurczak jest bardzo smaczny, a przy tym zdrowy, jeśli nie żre się tego w nadmiarze.
  • Odpowiedz
@forgive_me_melusine: przygotowanie dobrego dania mięsnego jest proste natomiast przygotowanie dobrego dania wegańskiego czy wegetariańskiego jest trudne i wymaga wielu dodatkowych składników.

Żeby mieć wykwintny obiad wystarczy wrzucić stek na patelnię na 3 minuty i szparagi na 5 minut. Z daniem bez mięsa będzie więcej dobry.

Oczywiście, zaraz się pojawi ktoś kto powie że woli w-------a marchewki od steka. Może. Alw generalnie, posiłki bez mięsa są technicznie trudniejsze
  • Odpowiedz
@forgive_me_melusine: bo twój organizm jest przyzwyczajony do bardzo kalorycznego jedzenia, które jest doprawione polepszaczami smaku. Np. prawdziwy smak warzyw doceniłem dopiero mniej więcej po miesiącu jak odstawiłem jedzenie przetworzonych rzeczy, cukru i syfu. Nagle taka sałatka zaczęła smakować niesamowicie. Rozróżniałem smak różnych odmian sałat itp.
  • Odpowiedz
@forgive_me_melusine: Raczej kwestia tego, że od dziecka każdego uczy się, że niezdrowe jedzenie jest tym najsmaczniejszym. Słodycze zawsze są prezentem albo nagrodą co już utrwala w pamięci, że słodkie, to najsmaczniejsze.
Dodajmy jeszcze wizyty w fastfoodach z dziećmi a tam jest przecież ogromne zaplecze naukowe, gdzie badają co tam włożyć, żeby smakowało jak najlepiej.

I kwestia tego, że niezdrowe rzeczy jest łatwiej przygotować. Usmażyć tłustą kiełbasę czy kawałek karczku nie
  • Odpowiedz