Wpis z mikrobloga

@mickpl: ogunie to będzie katastrofa ponieważ widać już że FED gra na recesję jako jedyny sposób na zgaszenie inflacji tymczasem u nas za wszelką cenę Mati chce recesji uniknąć (gra polityczna > gospodarka), dlatego perspektyw na obniżkę inflacji zasadniczo brak. zaraz USD po 4,50 będzie wyglądał atrakcyjnie do ucieczki


@affairz: XD
xDDD biedne banki, jak one przeżyją te straty? A przepraszam, przygotowali się zawczasu manipulując wiborem xD


@Fitoplankton: nie rozumiem, wibor to jest coś nowego?
Jeśli ktoś ma kredyt oparty na wiborze to powiedzmy 3 miesiące temu jego rata została ustalona na 3 miesiące, 4,37% + marża banku. Wtedy stopa procentowa była po 3,50%. A obecnie jest 6%.
Średnia stopy na ten czas to 4,75% czyli więcej niż sam wibor, chociaż te
Jak dla mnie wibor jest sprawiedliwy i dobrze przewiduje stope procentową na następne 3/6 miesiące/y.


@Wynoszony: wibor miał odzwierciedlać koszt pożyczek międzybankowych. Jak myślisz, ile takowych rzeczywiście nastąpiło, skoro banki nadal trzymają oprocentowanie lokat i kont oszczędnościowych na okolicach 0-1%?


No ale przecież w polandii można zmienić interpretację wskaźnika kształtującego koszty kredytów podczas ich trwania bez żadnych konsekwencji
@Reanef: ostatni notowany ma tylko sens jak ma działać na następne 3 miesiące.
@Fitoplankton: No właśnie nie jest to dla mnie jasne z tymi pożyczkami. Może powinien być wtedy faktycznie zniesiony?
Ale nie zgodzę się z tymi lokatami, banki już mają lepsze, choćby BOŚ po 7% albo Toyota od czerwca po ok. 7% (po wiborze). Nest bank, PKO też mają dobre, i jeszcze kilka.
@Slaw12: Fed begins quantitative tightening on unprecedented scale
US central bank’s move to reduce $9tn balance sheet comes alongside steep rate rises to tackle persistent inflation

On Wednesday, the US central bank will stop pumping the proceeds of $15bn of maturing Treasuries back into the $23tn market for US government debt © FT montage; Dreamstime

Receive free Monetary policy updates

We’ll send you a myFT Daily Digest email rounding up the
@affairz: W końcu miałem czas przeczytać. 15/23000 to nawet nie jeden procent, ale podobno do końca roku planują więcej takich akcji miesięcznie. Tylko czy Fed dotrzyma plan.