Wpis z mikrobloga

Pół trasy mnie zastanawiało - czemu takie A4 i choćby A8 z Wrocławia do Warszawy jest elegancka, zadbana i bezpłatna, a tymczasem z takiej warszafki do Poznania już trzeba zapłacić za sam przejazd, do tego drugie tyle, co za tankowanie, a z kolei trasa Warszawa-Kraków czy Warszawa-Gdańsk, to wieczne budowle, odkąd pamiętam. Blisko kilkanaście lat i pewnie prędko to się nie skończy. Na ostatnich dwóch odcinkach "w budowie" nic się nie dzieje - przerabiałem je kilkanaście lat temu i przez ostatnie miesiące i wciąż mnie bawi, że dwie największe stolice i teoretycznie największe miasta PL nie mają chociaż trasy szybkiego ruchu między sobą, a główna droga ze stolicy nad morze jest wciąż w remontach i od czasu komuny PRL jeździ się szutrówkami czy zawężonymi odcinkami lub w środku jakiegoś miasta - Niemcy już od dawna się z tego śmieją :D Tak, wiem, przetargi i kwestie prawne, środki, wycofane ekipy, a w ogóle to Unia nie dała, ale sorry - od 1990 roku nie można było podjąć decyzji i ustalić, żeby główna droga między dwiema dawnymi stolicami Polski była ustanowiona? A teraz warszafka wraca znad morza i stoi w korku na A1, objazd przez Łódź, bo tak jest szybciej, niż tradycyjną S7 czy tam krajowa "siódemką" - objazd, blisko 150 km dodatkowo... :D

#autostrady #autostradypolska #podrozujzwykopem #drogi
  • 8
  • Odpowiedz
A8


@Tino: Autostradowa Obwodnica Wrocławia AOW nawet nie ma 30 km dalej jest droga ekspresowa S8

A4


@Tino: Legnica - Wrocław? Przecież to nawet nie ma pasów awaryjnych i jest ograniczenie do 120 km/h
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Tino: S7 gdańsk - wwa jest zrobiony w wiekszej czesci, samo mazowieckie mocno opoznilo, do mławy masz droge marzenie. I dzieje sie na tej budowie non stop, robie 2× w roku droge elblag - lublin i widze postepy.
  • Odpowiedz
@ruum: @jakby_nie_patrzec: na A4 jechałem kawałek, głównie mam na myśli A8 - mówię o połączeniach raptem kilku największych miast w Polsce - nie oczekuję, że to Niemcy i każde miasto powiatowe będzie miało autostradę, ale dwie stolice w tym kraju i zarazem największe miasta oraz połączenie stolicy z głównym miastem nadmorskim mogłoby być chociaż drogą ekspresową - Niemcy się śmieją, że tu dalej bantustan, bo to jakby nie mieli drogi
  • Odpowiedz
na A4 jechałem kawałek


@Tino: aha

głównie mam na myśli A8


@Tino: co ty się czepił tej obwodnicy

Chłopie Polska to nie tylko autostrady, ale drogi szybkiego ruchu gdzie są dużo lepsze niż te niemieckie autostrady xd

Nie w Niemczech nie ma ciągłych remontów, zwężeń i ograniczeń prędkości.
  • Odpowiedz
co ty się czepił tej obwodnicy


@ruum: czepiłem się bardziej, że odkąd się urodziłem, jak i nigdy wcześniej nie było chociaż normalnej dwupasmowej trasy między dwoma największymi miastami i stolicami - Warszawą i Krakowem

Tak samo jak nie ma normalnej trasy z Warszawy do Gdańska, a z kolei trasa do Poznania kosztuje majątek za sam przejazd

Tymczasem A8 jest elegancka i porządną, bezpłatna i nie wiem czemu akurat A2 czy A1
  • Odpowiedz