Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
Dzisiaj na car-boocie znalazłem kolejny ciekawy album do mojej kolekcji - ABBA ''Arrival'' z 1976 roku. Był to jeden z najpopularniejszych albumów tego zespołu z którego pochodzą takie przeboje jak ''Dancing Queen'', ''Money, money, money '' i '"When I Kissed the Teacher'', a tylko w Polsce jego sprzedaż osiągnęła 800 000 egzemplarzy.

Z tym albumem wiąże się ciekawa historia związana z Polską, mianowicie w 1976 roku na zaproszenie ówczesnego prezesa Telewizji Polskiej Macieja Szczepańskiego zespół wystąpił w TVP z koncertem w programie ''Studio 2'' którego zadaniem była promocja tego nadchodzącego albumu. Zespół wystąpił w Polsce za darmo, telewizja opłaciła jedynie koszty podróży, zakwaterowania i realizacji gdyż telewizja nie miała dewiz na opłacenie samego występu zespołu, jednak w zamian zespół dostał prawa do emisji materiału na świecie, a Telewizja Polska w Bloku Wschodnim. Plotki mówiły także o opłaceniu występu za pomocą kilku wagonów groszku konserwowego który zespół dostał jako zapłatę :D Nie ukrywajmy, w 1976 roku taki występ to musiało być coś na miarę przyjazdu Michaela Jacksona, 20 lat później.

#muzyka #abba #ciekawostki #winyl
MarianoaItaliano - Dzisiaj na car-boocie znalazłem kolejny ciekawy album do mojej kol...

źródło: comment_1655669657T4Ceq4uvkGdMRIc4lkGwZT.jpg

Pobierz
  • 1