Wpis z mikrobloga

@Xemioza ja brałem kredyt w 2k16 i już go nie mam na szczęście, ale żebym dzisiaj wziął to musiałbym być w uuuj desperatem xD bez porównania. a też właśnie mnie popychalo ciśnienie na samodzielność, dziś jak o tym myślę to nie wiem czy udałoby mi się to powtórzyć
@Xemioza: jak dla kogoś istnieją tylko dwie opcje: kredyt albo mieszkanie u starych to gratuluję wiedzy xD

@banas921:
Najbardziej mnie rozwala ten argument, że bez kupna mieszkania na starość będzie się mieszkało pod mostem albo w domu starców. Od razu widać, że ma się do czynienia z kredyciarzem, który żyje od pierwszego do pierwszego i całą wypłatę przeżre, więc dla niego takie rzeczy jak inwestowanie pod emeryturę to jakaś abstrakcja
Większą bekę mam na wykopie z ludzi którzy uważają, że im się mieszkanie po prostu należy. I naturalnym jest posiadanie do 30 swoich 4 kątów xd. Nic wam się nie należy RS6 tez kupicie na kredyt bo czemu nie w końcu stać was na wszystko bo miniratka w żaden sposób nie obciąża budżetu domowego
@lou-c-phere_: Pokażesz mi te powszechne wyśmiewanie przez kredyciarzy osób, które kredytu nie wzięły? Bo większość spadkowiczów tak usprawiedliwia swoje zachowanie, jakby to była prawda objawiona. Moim zdaniem takie zachowanie osób z kredytami byłoby nieracjonalne. Cieszyć się z tego, że się mieszka na swoim - tak. Wyśmiewać tych, co nie mieszkają na swoim - no chyba jednak nie.
@lou-c-phere_: Odnoszę wrażenie, że obecnie tego rodzaju posty są odpowiedzią na posty typu "hahaha xd xd xd zapakowani po kule kredyciarze". Szczerze, wcześniej nie widziałem takiego rodzaju niesprowokowanych postów "w #!$%@?", dlatego pytam. Ponadto ile osób było "cwaniaczkami-kredyciarzami" do ogółu kredytobiorców?
@avatarr: było tego w #!$%@?, już nawet pomijając internety, nawet w życiu realnym się to rzucało w oczy.

Mówiąc bardzo brzydko - plebs coś dostał od rządu, poczuł się pewnie i stał się arogancki. Naruchali dzieci i państwo pomogło, nabrali kredytów i państwo też pomoże. Szkoda już ryja na to wszystko strzępić.
To zależy jeszcze jakim szczylem jesteś. Jakbym brał kredyt tak jak moi rówieśnicy to #!$%@?łbym się w kredyty frankowe i jeszcze 9 lat splacał 2,5x większa kwotę za mieszkanie. W dodatku z była żona. W mieście, w którym nie mieszkam już i nie pracuje :D

Idąc dalej - wzialbym kredyt na drugie I od 5 lat splacał w PLN (Bo we frankowych już nie ma tak łatwo) z drugą partnerką bo #!$%@?
Najbardziej mnie rozwala ten argument, że bez kupna mieszkania na starość będzie się mieszkało pod mostem albo w domu starców.


@bart40404: lepiej przez całe życie wyrzucać pieniądze w błoto spłacając komuś obcemu kredyt?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@lou-c-phere_:

problem nie leżał w tym, że ktoś wziął kredyt tylko, tylko na tym, że kredyciarze wyśmiewali tych, którzy nie chcieli się kredytować bądź nie mogli. Trudno wam teraz współczuć.


Dasz linki do kilku takich komci?