Wpis z mikrobloga

@card_man
Bo pojadą i mało tego jeżdżą i szybko oferty wypałują bo okazje i zniżki są bo turystyka podupada w krajach

Jeszcze nie jest tak źle, narazie dochodzimy do etapu gdzie ,,rodzinka 4 osobowa na wakacje w tym roku nie pojedzie"

Co prawda, niektorzy maja serio #!$%@? i musza 2 prace znajdować
ludzie i tak pojadą na wakacje i biura podróży spodziewają się rekordowych obrotów

@card_man: W zasadzie pierwsze wakacje od 2 lat gdy temat covida w mediach umarł - więc nie jest niespodzianką, że ludzie będą w opór jeździć w tym roku.

Natomiast co się #!$%@?ło z ceną akcji TUI to jest #!$%@? jakieś nieporozumienie (,)
@arsze_nick: @card_man: Zbiega się kilka kwestii:

- właścicielem 1/3 akcji jest chyba nadal ruski oligarcha Mordaszow, co samo w sobie pociągnęło spadek od lutego. 28 lutego UE nałożyła na niego sankcje, a on tego samego dnia sprzedał akcje ze swojej spółki na Cyprze do spółki na Wyspach Dziewiczych, którą to spółkę kontroluje... jego żona xD (mmm, Morawiecki-style),

- w maju TUI wypuściło sporo nowych akcji by spłacić część długu, który
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@card_man: utrzymuje się sama, więc nie płacę za bombelki i mnie stać, ale powodem tego, że tyle ludzi jedzie i ja już byłam dwa razy na urlopie i jeszcze mam kupione loty jest to, że nareszcie nie ma zagrożenia z powodu korona wirusa i nie trzeba spełnić miliona warunków na wjazd do kraju - ludzie chcą sobie odbić
@card_man: Ostatnio czytałem, że wręcz przeciwnie, przynajmniej w pl, jest dużo zapytań ale mało rezerwacji, większość ludzi ogranicza długość pobytu.
A może chodzi o to, że w końcu do ludzi dotarło, że w tej samej cenie dostaną 2x lepiej tylko za granicą.
@card_man: rekord to jest w ilości ludzi, którzy odpuszczają sobie wakacje.

Sam widzę, że biura których oferty sprawdzałem rok temu, zaczęły od kilku miesięcy dzwonić i pytać czy nadal szukam - pierwszy raz coś takiego widzę.
W placówkach turystycznych w marketach są pustki,co chwilę widzę, że zwalniają się miejsca bo ktoś rezygnuje... No ewidentnie, będzie rosło, kupujcie Dominikanę all inclusive, TANIEJ NIE BĘDZIE! XD

Większość znajomych w korpo stwierdziła, że w
@Konkol: widziałem, bo już na wakacjach byłem i trochę szukałem, egipt, bułgaria albania za 2k pln all in w 4* robisz bez problemu, grecje też znajdziesz ale w gorszym standardzie, chociaż nie wiem jak teraz bo ja byłem początkiem czerwca, z tym, że w pl teraz też jest odpowiednio drożej ze względu na termin
@krabczy: to nie wiem kiedy patrzyłeś, ale obecnie Bułgaria to jest 2,5 tysia i jeszcze paździerz, nie każdy ma też paszport, a bym się spierała czy Bułgaria czy też Albania to jest lepszy standard niż w Polsce ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°) Grecja zaczyna się od 3 tysiące wzwyż i na mniej niż