Wpis z mikrobloga

Dla mnie kosmosem jest to, że w sytuacji kiedy tak #!$%@? drastycznie są podnoszone stopy tylko my, kredytobiorcy, musimy ponosić tego konsekwencje. Jakby nie było do tanga trzeba dwojga i może ktoś chciał krechę na 600 koła na 30 lat wziąć, ale również ktoś tą krechę komuś dał.

Gdyby raty rosły proporcjonalnie, np. 2% rocznie, to jeszcze każdy by się przygotował na to - wynajął chawirę, starał się o podwyżkę, sprzedał, itp. A jak Ci państwo #!$%@? 6% w ciągu 6 miesięcy to jest to #!$%@? jawny bandytyzm i #!$%@?.

Ja na szczęście nie mam takiej sytuacji, mi "jedynie" rata skoczyła o 80% względem stóp na poziomie 0.1% i nadal stać mnie na spłątę, ale umiem sobie wyobrazić sytuację, że jak komuś wzrasta z miesiąca na miesiąc o 2500 zł to może tego nie udźwignąć. I nie, nie można wtedy powiedzieć "widziały gały co brały" i wzruszyć ramionami, bo w żadnym państwie prawa taka sytuacja by się nie wydarzyła, jedynie w naszej bananowej republice Pinokia i kurdupla takie sytuacje mogą mieć miejsce.
#kredythipoteczny #inflacja #kredyt #wibor #banki
  • 17
a trzy kredyciarze, którzy brali kredyt po same pomidory


@konserwix: ale zgodzisz się, że ktoś im to wszystko dał, prawda? Ktoś mógł wnioskować o pół bańki krechy przy minimalnej, ale od tego są analitycy w banku, aby ten wniosek uwalić, a nie się na niego zgadzać
@Janusz_Lubikwasa ale większość kredyciarze śmiała się podczas gdy inni mówili że stopy pójdą do góry. Pukali się w czoło kiedy ktoś kilka miesięcy temu przechodził na stałe - bo to się nie opłaca, bank chce cię oszukać, STOPY ZARAZ SPADNĄ!!!!!!
Teraz też wszyscy piszą żeby czekać bo już mają obniżać. Przecież to jest myślenie życzeniowe na poziomie dziecka z głębokim upośledzeniem. Ci którzy teraz najgłośniej krzyczą, w większości sami są sobie winni
K.....2 - @JanuszLubikwasa ale większość kredyciarze śmiała się podczas gdy inni mówi...

źródło: comment_1655373131SvB8jhipxzMsCLUTyqbGNy.jpg

Pobierz
@Wynoszony przeciętny zainteresowany kredytem słyszał od prezesa NBP że szybko stóp nie zwiększy od analityków i ekspertów ekonomii czytał wywiady że stopy nie pójdą w górę do 2023 w banku nawet jak dostał ofertę zmiennej i stałej to oferta na stałe była o wiele gorsza ale to przeciętny kredytobiorca będzie karcony batem i wyzywany bo posłuchał głów mądrzejszych od siebie.
@Demoman: no a jaka ma być, musi być troche gorsza, znam ludzi którzy brali kredyt ze stałą w sierpniu.
A czemu ludzie nie chcieli się przejść na stałe oprocentowanie na przykład w styczniu? Było już wiadomo że będzie grubo, znowu liczyli na cud.

Zyski prywatne a koszty publiczne tak? Biore nieswoje pieniądze i yolo, elegancko xd