Wpis z mikrobloga

Czy jest jakis discord #rowery #rower, gdzie mozna zadac pytania co do serwisu?

Albo moze tutaj zadam pytanie. Mam Clarisa 2x8, zepsulem ramie korby i mysle od razu nad kupnem 105, problem jest taki, ze 105 jest zrobiona pod 2x11. Musialbym wymienic kasete, manetki i przerzutke?
  • 7
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@rotto: W tę stronę zmiana może przejdzie. Łańcuch od Clarisa jest trochę szerszy. Sam kupiłem korbę od Sory, mimo że reszta to Claris. Możliwe że będzie to wpływało na zużywanie się zębatki na korbie, ze względu na ewentualny luz. Pytanie czy zębatka od 105 jest rzeczywiście cieńsza. Od biedy można później sam blat zmienić.

Przerzutka może zostać. Nie powinno to mieć znaczenia, bo odległość blatu od ramy będzie taka sama.

Dlaczego
  • Odpowiedz
@rotto: miałem combo sora + korba od 105 (5800) w jakimś starszym złomku i działało bez większych problemów. Jedynie kwestia dopasowania suportu.

Edit: gwint od pedałów ci w każdym dobrym rowerowym ogarną.
  • Odpowiedz
@ujdzie: > Dedykowane łożyska: BB RS500, BB RS500 PB Press-Fit

To dla Clarisa

Suport do Korb SHIMANO BB-RS500

Do ram, o szerokości montażowej: 68mm

Do korb szosowych w technologii HOLLOWTECH II


105 to chyba HOLLOWTECH II
  • Odpowiedz
@ujdzie: @Paczek_w_masle: Ogolnie to kupilem sobie Romet Huragan 2 (2021) - Bardzo pasuje mi rama i cena tej szosy, teraz po testach, ze szosa mi lezy zamierzam sobie upgradowac. Zmiana calej grupy to troche duzy wydatek, ale tak po kolei juz bardziej. Na poczatek biore hamulce z ultegry i mysle nad ta korba.
  • Odpowiedz