Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Czy inzynieria systemów i #cyberbezpieczenstwo na #pwr to dobre kierunki czy raczej gówno? W przyszłości chciałbym robic coś zw. z IT, ale nie mam pojęcia co dokładnie.
Na infę się nie dostanę (mat.roz i fiz.roz napisana na między 50-60%, tak #!$%@?łem) na tych lepszych uczelniach, a wolę troche gorszy kierunek, niż taką informatyke na SGGW czy innej Politechnice Częstochowskiej.
Jak się nie dostane na powyzsze to jeszcze #air wchodzi w grę (PWr albo #put ) ale znam przysłowie o żwirze( ͡° ͜ʖ ͡°).
Piszę z anon, bo ost czego potrzebuje, to żeby na pierwszym roku ktoś znalazl moje konto na wykopie.
#politechnika #polibuda #studbaza #politechnikawroclawska #wroclaw #informatyka #studia

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #62a89847924ad7d1568c1837
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Wesprzyj projekt
  • 21
@danzaxkuduro: Po studiach czy w trakcie łatwiej zacząć w IT. Jak nie masz ukończonych to potem to jednak kula u nogi w większych korpracjach albo poważniejszych rekrutacjach. A studiować, pracować i ogarniać dzieci to ja sobię nie wyobrażam jak będzie się chciało nadrobić.
OP: @jerry_owies: @danzaxkuduro: @wykopowy_brukselek: @kajak98: @fafal: @marettio37:
Ale ja nie pytam czy mam iść, tylko czy to dobre kierunki są xDDDD.
Interesuje mnie najbardziej inzyniera systemow (brzmi mądrze, a z tego co wyczytałem to mądrze też będzie brzmiala moja wypłata po tym), a nie dostałem żadnego feedbacku co do niej :/.

Przeczytanie z jakich modułów składają się cyberbezp i inz. sys nic mi nie powiedziało.
@AnonimoweMirkoWyznania: Mówi ci to ktoś kto właśnie kończy 5 lat studiowania cyberki. Warto iść, jeżeli chcesz mieć papierek. Takie cyberbezpieczeństwo to sam się w domu lepiej nauczysz i to bez żartów. Teraz niby coś pozmieniali kursy, ale dalej jest tak samo słabo. Dużo wiedzy z różnych kategorii, słaba praktyka. Jeżeli chcesz iść na IT a nie wiesz na co, to nie wiem czy cyber to taki dobry wybór, ten dział jest
OP: @ZmiksowanaFretka: nic sie nie dowiedziałem oprócz #!$%@?, że studia nic nie są warte i żebym kursy z #!$%@? robił.
@BachiEs: jakie perspektywy płacowe podczas i po studiach? Studiujesz/wałeś na PWrze?
Po tylu latach polskiej edukacji wiem że nic sie nie dowiem, ale papierek jest wymagane prawie wszędzie, a cyberbezpieczenstwo brzmi lepiej niz teleinformatyka, ktora jest prawie wszędzie na uczelniach dostępna.

---

Ten komentarz został dodany przez osobę dodającą
@AnonimoweMirkoWyznania: pytanie o pensje jest trochę bez sensu, bo to zależy w 99% od ciebie, znam ludzi co na studiach zarabiają po 12k i takich, co po skończeniu mają połowę z tego. Inżynieria jest nastawiona na data science, analitykę, raczej spoko kierunek, ale musisz to lubić i chcieć w to wchodzić (więcej matmy itd). Cyber sobie odpuść. Air jest ok, ale mega ciężki i przejdziesz przez sporo niesprawiedliwych i niepotrzebnych w
OP: @Arl0: z rzeczy, które umiem i lubię robić to grzebanie w kodzie (przerobiłem w szkole wszystkie podst algorytmy w C++, samemu ogarnąłem podstawy pythona, silnika Unity z C# i
bardzo podst. podstawy programowania w Kotlinie) oraz zabawa w OSINT (miks analizy danych z dziennikarstwem, szczególnie od czasów inwazji), więc jakieś podstawy pod to IT mam.
Co do pieniędzy to nie będę ukrywał, że jest to znaczący czynnik, ale to
nic sie nie dowiedziałem oprócz #!$%@?, że studia nic nie są warte i żebym kursy z #!$%@? robił.


@AnonimoweMirkoWyznania: Jak chcesz lekko zarobić i pół życia klepać kod to faktycznie studia nie są potrzebne.

W innym przypadku polecam - jest masa fajnych praktyk studenckich i miejsce, gdzie można się dostać wyłącznie z papierem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
1. CERN (byłem, polecam, mam zamiar jeszcze kiedyś wrócić)
2.