Wpis z mikrobloga

@Doooom: Katowice stoją dzisiaj bardzo mocno korpo, ciągle powstają nowe biurowce i przeprowadzają się tutaj nowe firmy.

Co do górnictwa, tak jest dzisiaj rakiem polskiej gospodarki ale nie jest to wina górników a #!$%@? reformacji górnictwa z lat 90-tych.

Zamiast w tamtych czasach proporcjonalnie do liczby etatów sprowadzać na Śląsk przychodzące wtedy do Polski zagraniczne firmy, a potem przebranżawiać tych ludzi na nowe stanowiska, jednocześnie zamykając kopalnie, to nasza kochana władza
@teddybear69: Śląsk utrzymuje kogokolwiek? Ja jestem za autonomią Śląska ale taką z granicami, żeby żaden Ślązak nie wlazł do normalnej Polski. Jakbyśmy przestali płacić ludziom dla których rok ma 15 miesięcy to pozbylibyśmy się jednej z zajebiscie wielkich dziur w budżecie.
  • 11
@Chino cena węgla na rynkach światowych 1200zl +
Koszt wydobycia 350zł
Cena sprzedaży do energetyki 300zł
Czyli - 50zl straty podczas gdy mogłoby być kilkaset zł zysku,

Przy sprzedaży węgla po 1000zł (dalej poniżej cen rynkowych) , wydobyciu 24 mln r węgla zysk PGG w granicach 10-12mld rocznie, ale "dopłacamy" do wydobycia
https://www.wnp.pl/gornictwo/spadek-krajowych-cen-wegla-dla-energetyki-wzrost-dla-cieplownictwa,523513.html
@teddybear69:
Jestem z Warszawy i śmieję się z tego że Warszawa to wiocha, z masą przyjezdnych słoików, karierowiczy i ludzi którzy na siłę się chcą pokazać.
Moja rodzina pochodzi z Podlasia i śmieję się że na Podlasiu ludzie z łuku strzelają do samolotów.
Moja różowa pochodzi ze Śląska a ja często na Śląsk jeździłem służbowo, oraz lubię pojechać w celach wypoczynkowych, mam też sporo znajomych ze Śląska. Ale śmieję się że