Wpis z mikrobloga

W jaki sposób umieszcza się stronę internetową w internecie?
Tzn. Chciałbym sobie wykupić „miejsce w internecie”… ale jak? Nie wystarczy wykupienie domeny? Dobrze rozumiem ze domena to tylko adres strony?

Jeśli tak to muszę wykupić jeszcze hosting?
I znów - jeśli tak to czy mogę wykupić hosting dla aplikacji internetowej, która ma bazę danych w Firebase? Bo wszędzie widzę wzmianki o SQL ale to chyba bez różnicy czy używam Firebase czy MySQL?

#webapp
#firebase
#hosting
#domeny
#internet
  • 8
@mamniciwszystko: Jeśli zaczynasz zawsze możesz zrobić stronę, korzystając z WordPressa, a później nauczyć się robienia ich samemu od podstaw. Hosting i wykupiona domena nigdzie ci nie zniknie, a będziesz mógł w dowolnym momencie coś zmieniać, edytować. Na przykład możesz sobie kupić domenę oraz hosting w SeoHost (kod 7777 na - 30% za aktywację hostingu).

Dobrze rozumiem ze domena to tylko adres strony?


W dużym skrócie tak, i nad tą nazwą bym
@mamniciwszystko: Firebase to trochę inna śpiewka (ale tak czy siak domenę będziesz musiał sobie kupić). Polecam wpisać sobie w google "firebase poradnik", "MySQL poradnik" oraz "firebase vs mysql" i tam trochę poczytać o różnicach między nimi.
@mamniciwszystko: Ja właśnie jestem na zakupie hostingu i domeny, tuż po analizowaniu cenników i ofert.
Każdy ma nieco inne potrzeby i tych rzeczy jak Firebase w ogóle nie potrzebowałem.
Natomiast rozważałem polski albo zagraniczny hosting i sumowałem koszta domena+tani_hosting w ciągu 4 lat. Wyszło mi tak jak na obrazku niżej.
Prawdopodobnie zdecyduję się siteground, bo mimo, że ceny w ostatnich dwóch latach im wzrosły - to mają rewelacyjne opinie o wsparciu.
bialy100k - @mamniciwszystko: Ja właśnie jestem na zakupie hostingu i domeny, tuż po ...

źródło: comment_1655149511Xv0o4U61NN5oCsSOD1dvfG.jpg

Pobierz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@mamniciwszystko: ja też jestem w tym nowy i na potrzeby związku zawodowego u mnie w pracy założyłem vpsa na Oracle free tier a darmową domenę mam z eu.org. Tyle że musiałem czekać miesiąc na przyznanie domeny. Ale za to mam wszystko za friko