Wpis z mikrobloga

Ogólnie to ostatnimi laty, mój tryb życia i żywienia był mocno średni.
Zamierzam od jutra wdrożyć „nowy start” który pomoże stać mi się powolutku w pełni zdrową osobą.

Wiadomo, że witaminy i minerały mają głównie pochodzić z jedzenia, ale co warto na codzień suplementować prócz zdrowej diety?
Jakie witaminy, jakie minerały warto wdrożyć? Moze jakiś kompleks czy lepiej każdą z osobna?

#dieta #zdrowie #leki #silownia #mikrokoksy #mirkokoksy
  • 15
@na-dia: wit d, ale lek w aptece kup, moze tran (omegi) plus to co masz niedobory (polecam zrobić badania to co dadzą z nfz ogolne i reszte samemu dokupic)
@na-dia: umow sie na teleporade do swojej przychodni i powiedz ze nie robiles bardzo dlugo badan to dostaniesz ogolne krwi moczu, profile lipidowe i cos tam jeszcze jak masz jakies problemy zdiagnozowane.
@forest23: Po co suplementowac omega 6 jak już tego w diecie masz za dużo? Powienien suplementowac omega 3 aby zbilansować ratio pomiędzy 3 a 6.

Witaminy B w większości wyprodukują drogi mocz. Kurkumina jeżeli jesteś mężczyzna i chcesz mieć obniżone libido to tak. Unikałbym tez ekstraktów ze wszelakich nasion w tymi OPC.

@na-dia:
@forest23: Usłyszałem to od dr Huberman, domyślam się ze w jakiś sposób sprawdził czy ty prawda. Walenie kurkuminy jako codzienny suplement na pewno nie jest dobrym pomysłem.

Widzę, ze kolega lubi wydawać kasę na tabletki od kurkumy po MSM itd