Wpis z mikrobloga

Byłem na tym sławnym teście #mensa #iq #inteligencja
101 pytań. 4-5 minut na 15 pytań. Nie można wracac do rozwiązanych zadań.
4 różne sety x 2

1 grupa.
Zadania gdzie trzeba wybrać jedna z 5 odpowiedzi pasująca do pozostałych 4.
Np są 4 czarne kwadraty i w odpowiedziach masz trojkat biały kwadrat czarny kwadrat koło itd
2 grupa:
Wybrać jeden z 5 elementów który nie pasuje do pozostałych.
Np 4 trójkąty i 1 kwadrat no to kwadrat nie pasuje.
3 grupa:
Na rysunku przykładowym jest trojkat w kole i jest kropka w kole ale nie w trojkącie.
I potem masz 5 obrazków i musisz wybrać taki w którym trojkat będzie w kole i da się postawić kropkę w kole ale nie w trojkącie. Wiadomo są dużo trudniejsze te zadania niż to co pisze. Np są 3 figury i 3 kropki z czego dwie musza być w jednej figurze i nad jakaś linią.
4 grupa.
To zadania jak na rysunku. Glownie takie zadania są w internetowych testach. Wybierz który element będzie pasował jako dziewiąty.

Uważam ze test nie był trudny. Jedynym problemem jest czas. Gdyby dali np 40 min na te 100 zadań to pewnie zrobiłbym każde. Brakowało tej minutki na zastanowienie się czasami czy dobra odpowiedz zaznaczam.
Nie trzeba umieć nic z #matematyka czy coś wiec śmiało możecie iść. Widać ze to trochę specyficzny typ ludzi ale zrobiłem test przez zakład ze znajomym i nie muszę być w tym stowarzyszeniu, były 3 kobiety.
130 IQ trzeba mieć by się dostać. 140 można mieć max.
Raczej będę miał mniej niż 130 bo musiałem z 5 zadań strzelać przez brak czasu. Zobaczymy ile można mieć zle
MrBeast - Byłem na tym sławnym teście #mensa #iq #inteligencja 
101 pytań. 4-5 minut ...

źródło: comment_165494737579KrSVel2RPCT9PEpROTty.jpg

Pobierz
  • 21