Wpis z mikrobloga

Byłem na tym sławnym teście #mensa #iq #inteligencja
101 pytań. 4-5 minut na 15 pytań. Nie można wracac do rozwiązanych zadań.
4 różne sety x 2

1 grupa.
Zadania gdzie trzeba wybrać jedna z 5 odpowiedzi pasująca do pozostałych 4.
Np są 4 czarne kwadraty i w odpowiedziach masz trojkat biały kwadrat czarny kwadrat koło itd
2 grupa:
Wybrać jeden z 5 elementów który nie pasuje do pozostałych.
Np 4 trójkąty i 1 kwadrat no to kwadrat nie pasuje.
3 grupa:
Na rysunku przykładowym jest trojkat w kole i jest kropka w kole ale nie w trojkącie.
I potem masz 5 obrazków i musisz wybrać taki w którym trojkat będzie w kole i da się postawić kropkę w kole ale nie w trojkącie. Wiadomo są dużo trudniejsze te zadania niż to co pisze. Np są 3 figury i 3 kropki z czego dwie musza być w jednej figurze i nad jakaś linią.
4 grupa.
To zadania jak na rysunku. Glownie takie zadania są w internetowych testach. Wybierz który element będzie pasował jako dziewiąty.

Uważam ze test nie był trudny. Jedynym problemem jest czas. Gdyby dali np 40 min na te 100 zadań to pewnie zrobiłbym każde. Brakowało tej minutki na zastanowienie się czasami czy dobra odpowiedz zaznaczam.
Nie trzeba umieć nic z #matematyka czy coś wiec śmiało możecie iść. Widać ze to trochę specyficzny typ ludzi ale zrobiłem test przez zakład ze znajomym i nie muszę być w tym stowarzyszeniu, były 3 kobiety.
130 IQ trzeba mieć by się dostać. 140 można mieć max.
Raczej będę miał mniej niż 130 bo musiałem z 5 zadań strzelać przez brak czasu. Zobaczymy ile można mieć zle
Pobierz MrBeast - Byłem na tym sławnym teście #mensa #iq #inteligencja 
101 pytań. 4-5 minut ...
źródło: comment_165494737579KrSVel2RPCT9PEpROTty.jpg
  • 21
@MrBeast: byłem dzisiaj w warszawie, ogólnie byłbym ostrożny przy tak szczegółowych opisach i zdjęciach firmowanych swoją twarzą, bo jest jakiś regulamin podpisany przez uczestników i coś o poufności XD

Nie ma czegoś takiego, ile odpowiedzi można mieć źle. Nie ma punktów ujemnych. Pewnie wyliczą IQ na podstawie odpowiedzi udzielonych poprawnie i tyle.

Dla mnie też najgorszy był czas, a nie stopień trudności. Przeliczyłem, że w najlepszej części jest 21 s na
@mpfk: Też w Warszawie, wiem że nie ma ujemnych, czas zdecydowanie najgorszy bo pytania były łatwe. Jestem w 100% pewny że jakbym usiadł np na godzinę do 101 zadań to bym miał 101/101 dobrze bo po prostu było tak że zrobiłem 13 z 15 zadań i jak on mówił minuta to już trochę na szybko bez myślenia większego zaznaczałem, zabrakło mi czasu chyba 3 razy na 8 setów. Resztę zrobiłem w
@mpfk: A no i na żadnym teście online który robiłem nie było ani jednego w którym zaznaczało się niepasujący element, przez co straciłem z minutę zanim odkryłem pary z lustrzanym odbiciem XD i 5 element bez pary był poprawną odpowiedzią
@mpfk: XD 4 set był najłatwiejszy bo głównie takie zadania robiłem, chociaż ze 2 były trudniejsze jak oderwane były 2 pola, przy małej ilości sekund strzelałem między 1 a 2 odpowiedzią.
Te z kropką w figurach dla mnie jakoś dosyć łatwe były
@MrBeast: kurde, ja niedługo mam test i największą obawą jest właśnie czas bo nawet jak znajdę na pierwszy rzut oka oczywistą i prawidłową odpowiedź to niepotrzebnie doszukuję się podobieństwa w pozostałych xD