Wpis z mikrobloga

@MagicznyJan: nie bedzie zadnej stagflacji. Majac 20 lat wszystko ci jedno co sie teraz dzieje, bo bessy zdarzaja sie raz na 4-5 lat, a po drodze masz jeszcze korekty. Wiec jak bedziesz chcial sie dorobic i zastosujesz sie do paru prostych zasad, to predzej czy szybciej bedzie bogaty
@WiktorekS: To czy akcje idą w górę czy w dół to akurat najmniejszy problem "jak spada to rośnie, jak rośnie to spada" zresztą jak się dobrze wybierze to dasz radę. Moim zdaniem to bardziej stagflacja bo jednak ceny energii, żywności dadzą nam po dupie ale dalej modlę się żeby to był krach deflacyjny. A co do bycia bogatym to mi tam dużo i tak nie potrzeba więc luzik.
przedawkowales wykop. Nic szczegolnego sie nie wydarzy. Swiat z kazdym rokiem staje sie coraz lepszym miejscem do zycia i to jest niepodwazalny fakt.


@WiktorekS: Euroland 37% inflacja PPI, Polska 13.9% CPI, do tego genialne pomysły rządu na dwukrotną podwyżkę płacy minimalnej w ciągu roku, sztuczne zawyżanie cen benzyny, rozdawnictwo dalej ma się dobrze - rewaloryzacja 500+, emerytów chyba na szczęście nie ruszają.
Poza tym najwyższa inflacja od ilu? Ponad 20 lat?
@young_fifi: Do tego najsmutniejsze jest to że każdy kraj który wpadł w ciągu ostatnich 10 lat w inflacje sobie z tym nie poradził - Argentyna, Turcja, Iran czy Liban. Nie mówiąc już o Wenezueli czy Zimbabwe. W sumie czy jest ktoś w stanie wytłumaczyć dlaczego? Czy po prostu taka reforma jak u nas za Balcerowicza to coś czego kraj nie jest w stanie udźwignąć?
@WiktorekS

,,Majac 20 lat wszystko ci jedno co sie teraz dzieje, bo bessy zdarzaja sie raz na 4-5 lat, a po drodze masz jeszcze korekty. Wiec jak bedziesz chcial sie dorobic i zastosujesz sie do paru prostych zasad, to predzej czy szybciej bedzie bogaty"

Ciebie już całkiem odkleiło, ale moje przypuszczenia się w 100% sprawdzają że się naoglądałeś jakiś ytberowych szkoleniowców i magików inwestycji

Bo przecież to takie proste i wystarczy stosować
W sumie czy jest ktoś w stanie wytłumaczyć dlaczego?


@Corona_Beerus: bo to gówno kraje. Poważne kraje nie wpadły w inflacje w ciągu bezprecedensowej hossy (no bo trzeba było się ku*wa postarać żeby #!$%@?ć gospodarkę w latach 2010-2020 gdy małpa wybierająca akcje rzucając rzutkami w tarczę mogła zarobić pieniądze) no to sobie nie poradziły. Klasyczny observation bias.

Teraz w inflacje wpadają "poważne" kraje to zobaczysz że sobie wszystkie poradzą. Jedne z większym
@young_fifi: inflacja jest wlasnie taka malo znaczaca, malo zmieniajaca rzecza.

@zjadaczszyszek3000: no tak. Wystarczy wydawac mniej niz sie zarabia. Na poczatku zainwestowac w siebie tak zeby twoje zarobki umozliwialy ci odlozenie sporej ilosci pieniedzy (ja za maj z samej pracy zarobilem 50k w niespecjalnie wymagajacym zawodzie, gdzie do mojej pozycji mozna dojsc w ciagu 5-6 lat bez matury). I co miesiac dokupowac etfa na s&p500. To takie proste.

@e_m_p:
@WiktorekS

Wyśmiewasz typa że ma 400k na lokacie czekając na zakup nieruchomości

W 3 krokach przedstawiasz how to be a millionare dodając że to proste zasady

W niektórych częściach świata trwają kryzysy związane z brakiem jedzenia, energii, dostaw materiałow, a domino dopiero zaczęło się sypać nie mówiąc o problemach inflacyjnych itd.
To odpowiedza twoją na to jest że mając 20 lat to wszystko ci jedno bo bessy się zdarzają raz na 4-5lat
@zjadaczszyszek3000: tak, trzymanie czegokolwiek poza poduszka finansowa na koncie w banku jest frajerstwem, przejawem analfabetyzmu inwestycyjnego, zerowej wiedzy o systemie w jakim zyjemy.

100% ksiazek o inwestowaniu dla poczatkujacych zawiera informacje o tym ze oszczedzanie jest frajerstwem. Pieniadze sie odklada najpierw na poduszke finansowa, a pozniej wszystko inne lokuje sie w inwestycje. W zaleznosci id terminu czasowego i stopnia akceptowalnego przez nas ryzyka - w mniej lub bardziej ryzykowne, lecz dalej
@WiktorekS

,,tak, trzymanie czegokolwiek poza poduszka finansowa na koncie w banku jest frajerstwem, przejawem analfabetyzmu inwestycyjnego, zerowej wiedzy o systemie w jakim zyjemy."

,,100% ksiazek o inwestowaniu dla poczatkujacych zawiera informacje o tym ze oszczedzanie jest frajerstwem."

I po tym stwierdzam że nie ma sensu z tobą nawet merytorycznie dyskutować, powtarzasz jakieś wysrane frazesy a notabene 99.999% książek o inwestowaniu to gnioty napisane przez teoretyków i nadają się jedynie do podtarcia dupska
@zjadaczszyszek3000: dzbanie o czym ty piszesz jak ty do wczoraj uwazales ze buffet trzyma kase na koncie w banku. Ponad 10 mld na koncie bankowym...

Historia juz mnie zweryfikowala bo przy korekcie na poziomie -20% na s&p500 i -35% na nasdaqu jestem na dobrym plusie na etfach i nieznacznym plusie na pojedynczych akcjach, ktore zaczalem skupowac niewiele ponad rok temu).

Zreszta moj sposob inwestowania oparty jest na historii, czego nie mozna
@WiktorekS

Ten dalej o tym buffecie #!$%@?, tłumaczyłem ci to już pare razy wstaw kogo chcesz z dużych graczy zamiast jego imienia to nie jest klu tej rozmowy

-20% i -35 mówisz?
A co powiesz na -50% albo -60%? Albo i więcej
Historia to cie dopiero zweryfikuje i zrobi to bez mydła

Jedyną rzeczą jaką uczymy się z historii jest to że niczego się z niej nie uczymy zapisz sobie na ścianie
@zjadaczszyszek3000: to ty miales mi podac imie i nazwisko inwestora ktory trzyma kase na koncie w banku. Zapowiedziales sie ze podasz i do tej pory mikczysz na ten temat
O Buffecie to tez ty zaczales pisac, bo myslales ze trzyma on kase na koncie w banku.

Dlaczego nie -100% albo -120%? Moze -500%, co sie bedziesz ograniczac? Oczywiscie masz juz shorty na s&p i nasdaqu, nie? Przeciez spadnie jeszcze tyle, nie