Wpis z mikrobloga

  • 9
1716 + 1 = 1717

Tytuł: Monster: Aileen Wuornos. Zrozumieć seryjną zabójczynię
Autor: Christopher Berry-Dee
Gatunek: biografia, autobiografia, pamiętnik
Ocena: ★★★★★★
ISBN: 9788367137980
Wydawnictwo: Mova
Forma książki: audiobook
Aileen Wuornos była seryjną morderczynią z USA. Na podstawie jej historii powstał świetny film "Monster" z oscarową rolą Charlize Theron. Jak zobaczyłem, że na Legimi jest książka o Aileen, to od razu po nią sięgnąłem. Książka napisana przez Christophera Berry-Deed, który specjalizuje się w historiach o psychopatycznych mordercach. Autor całkiem dobrze opisał drogę życiową Aileen, od momentu porzucenia przez matkę, do ostatnich chwil w pokoju egzekucji. Pierwszą część tej pozycji uważam, za bardzo dobrą, ale kończy się to w momencie aresztowania Aileen. Od tej pory został bardzo rozbudowany wątek relacji Aileen z jej kochanką, dużo jest protokołów z przesłuchania (moim zdaniem lepsze miejsce na takie rzeczy jest w aneksie do książki), tak jakby autor na siłę dobijał strony. Ostatni rodział opisuje batalię prawniczą o prawa do historii Aileen, dla mnie zupełnie zbędna rzecz.
Lektor dobry.

#bookmeter #legimi #audiobook #ksiazki #czytajzwykopem #kryminalnesprawy #biografiabookmeter
satba - 1716 + 1 = 1717

Tytuł: Monster: Aileen Wuornos. Zrozumieć seryjną zabójczy...

źródło: comment_1654848085jXuG7ydyxk9TZSaxAFKdmH.jpg

Pobierz
  • 1
Informacje nt. książki z tagu #bookmeter:

Średnia ocena z Wykopu: ★★★★★★ (6.0 / 10) (1 recenzji)
Następne podsumowanie tagu: 2022-07-01 00:00 tag z historią podsumowań »
W abonamentach: www.legimi.pl
Kategoria książki: biografie, wspomnienia

Jesteś pierwszym recenzentem tej książki tutaj :)

Podobne książki:
1\. Nocny prześladowca Życie i zbrodnie Richarda Ramireza (Carlo...
2\. Dzieciństwo w pasiakach (Bogdan Bartnikowski) - najnowsza recenzja usera vivianka ★★★ (5.0 /