Wpis z mikrobloga

@Kebab_po_browarze: diagnozowałem się w AUTYZM-Startup!. Całość miałem skompresowaną w 3 dni, bo musiałem przyjechać do Warszawy z Gdańska (na tym zadupiu nikt nie diagnozuje autyzmu u dorosłych). Najpierw był wywiad z psychologiem + kwestionariusz z 240 stwierdzeń, gdzie odpowiadasz w 5-stopniowej skali od "całkowicie się nie zgadzam" po "całkowicie się zgadzam". Później test ADOS-2 (dość traumatyczne doświadczenie dla mnie - musiałem np. wymyślać historie na podstawie obrazków czy wylosowanych
  • Odpowiedz
@truskawkowa_mandarynka: u mnie głównie poważny problem z interakcją z ludźmi. Ale mam też sporo innych cech typowych dla zespołu Aspergera, zauważalnych bardziej przez otoczenie, niż mnie samego, typu monotonna intonacja, brak gestykulacji, ograniczona mimika. Mam też nadwrażliwość na jasne światło i dźwięki, czasem na delikatny dotyk. Często bardzo dosłowne interpretowanie wypowiedzi, dosłowne odpowiadanie na pytania. Problem z przypominaniem sobie informacji, zdarzeń, bez asocjacji. Problem z rozpoznawaniem emocji u ludzi (w
  • Odpowiedz
@Noniusz: Robisz w IT? W tej branży jakieś 78,63% ludzi ma mniej lub bardziej ewidentną formę ZA.
Pocieszające jest, że jeżeli znsz temat i chcesz uchodzić za "normalnego" to da się to kontrolować. Mało tego, jak wiesz o co chodzi to interakcji międzyludzkich można się wyuczyć i stać się w tym całkiem niezłym. Polecam.
  • Odpowiedz