Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@kaaaPiii: korki wywaliło, na klatce można było włączyć ale co z tego skoro w domu głównego bezpiecznika włączyć nie mogę
via Wykop Mobilny (Android)
  • 22
@frow: chciałbym dokładnie powiedzieć czemu ale jestem na takim poziomie wtajemniczenia elektrycznego ze jeśli się świeci to znaczy że prąd jest a jak nie to nie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Wszystkie mogę włączyć, główny na klatce, wszystkie inne w domu oprócz głównego który został na 0
@bylu wyłącz wszystkie mniejsze bezpieczniki i podnieś główny. Później po kolei podnoś wszystkie i sprawdź przy którym wywali główny. Wtedy ten zostaw w dole, włącz główny i włączaj po kolei pozostałe. Wtedy powinieneś odzyskać zasilanie w większości domu i można sprawdzić który sprzęt wywala. - sprawdzić co się nie włączyło po podniesieniu prawie wszystkiego
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@frow: tylko rzeczy w salonie mogłem odpiąć, nic to nie dało.
@lerrai: dzięki, był już parę razy w gorących ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@magiczny_orangutan: oświetlenie w górze było żeby cokolwiek było widoczne na zdjęciu, wszystko idzie przez główny. mam zrobiona fazę (ale nie wiem ilu, dwu, trzy, czy ile tam może być) w każdym razie indukcja, piekarnik i pralka mogą iść na raz i nie
Pobierz
źródło: comment_1654763581y05Icrtdrp9FZtIhZfPSP7.jpg
@bylu: da radę jeżeli możesz wyłączyć bezpieczniki na klatce i masz śrubokręt porządny.
Bo wybija nawet jeżeli wszystkie bezpieczniki masz wyłączone, tak?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@matiJ: nie wybija tylko jest zablokowana w takiej pozycji, jakbym użył więcej siły to pewnie ulamalbym bolca
via Wykop Mobilny (Android)
  • 49
@matiJ:
xDD

Teraz jak podszedłem do skrzynki, bolec w górę poszedł tak zajebiscie gładko jakby nigdy nic mu się nie stało. Dodatkowo w tej samej sekundzie usłyszałem że winda też już działa także nie wiem jak to było skorelowane z majstrami z spółdzielni którzy działali na dole ale ważne że już działa.

Dziękuję wszystkim za rady, były to wspaniałe 4h, niestety nie wydarzy się tu nic epickiego, nikogo prąd nie zabije
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@bylu: teoretycznie roznicowki powinno się sprawdzać do 3-6mies przyciskiem test (ten niebieski). Jeśli pojawi się napięcie na obudowie np pralki, to dzięki temu #!$%@? odłączane jest niemal od razu zasilanie i jesteś bezpieczny. W środku jest normalny układ mechaniczny z dźwignią, zapadka i sprężyną, który lubi czasem się zastać albo skleić, czasem też po wybiciu nie da się załączyć (szczególnie jeśli jest dużo pyłu w powietrzu, miałem tak w poprzedniej pracy
szybko i skutecznie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Graliśmy na tartanie w kosza i znalazłem jeszcze fragment wilgotnego podłoża. A że podeszwa w bucie wygląda jak całoroczne w passacie TDI to się #!$%@?łem i nie wstałem już


@bylu: uuu współczuję :( szybkiego powrotu do zdrowia!