Wpis z mikrobloga

Moim marzeniem jest powszechny dostęp do takich kapsuł. Skończyłoby się rzucanie pod pociąg, skakanie z budynków, wieszanie po lasach. Człowiek mógłby w końcu odejść w godny sposób bez krwi, flaków, bólu, krzyku, robienia scen i traum osobom postronnym. Niestety coś takiego nigdy się nie stanie, bo #samobojstwo jest dla normictwa czymś niezrozumiałym i złym. Dla nich TY MUSISZ ŻYĆ, BO ŻYCIE JEST PIĘKNE! Oni nie rozumieją, że #depresja nie zawsze da się wyleczyć, wtedy jedyną racjonalną opcją pozostaje zakończenie swoje istnienia.
Stewan - Moim marzeniem jest powszechny dostęp do takich kapsuł. Skończyłoby się rzuc...

źródło: comment_16546766255AgRx1KCW2AihZLpF6URqM.jpg

Pobierz
  • 55
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Człowiek mógłby w końcu odejść w godny sposób bez krwi, flaków, bólu, krzyku, robienia scen


@Stewan: Błędnie zakładasz, że większość niedoszłych samobójców było w pełni zdecydowanych zakończyć swój żywot. Często ludzie potrzebują tych scen by zwrócić na siebie uwagę, by ktoś im pomógł. Od cięcia się żyletkami i skakaniu z pierwszego piętra, do wejścia na pewniaka do kapsuły eutanazyjnej to nie takie hop siup ( ͡° ͜ʖ ͡
  • Odpowiedz
@Lereve: W niektórych krajach normictwo jest bardzo postępowe w tym aspekcie. Jedyne kraje, które pozwalają na eutanazję z powodu choroby psychicznej to Belgia i Holandia. W zacofanej Polsce czegoś takiego się nie doczekam.
  • Odpowiedz
@EpicElion: Przynajmniej wtedy nikt by się nie krył, że jest obojętny. Lepsza możliwa eutanazja niż #!$%@?ące dzwonienie na psy, bo ktoś napisał post na wykopie, że ma pętlę na szyi xd.
  • Odpowiedz
@Kamilo67: Dwa razy pomogłem komuś mi bliskiemu, wbrew jego woli i choć byłem nazywany pozniej #!$%@?ą bo się wtrąciłem ;) to teraz te osoby żyją i się ogarnęły nie zmienie zdania ze warto pomagać, jednak te osoby wołały o pomoc inni odchodzą w ciszy.
  • Odpowiedz
@namotim_: Co takiego się zmieniło gdy miałaś 22 lata?
Ja chciałem to zrobić w wieku 16 lat przez chroniczną depresję, skoliozę, niski wzrost (169cm), samotność i mieszkanie na wsi bez perspektyw. Teraz mam 21 i żałuję, że mi się nie udało, bo prawie nic się nie zmieniło poza tym, że zacząłem łysieć i zostałem neetem.
  • Odpowiedz
TY MUSISZ ŻYĆ, BO ŻYCIE JEST PIĘKNE!


@Stewan: no zajebiste jest, a samobójstwo jest okropną rzeczą i nie powinno nigdy do niego dochodzić.

Ale masz rację, jak ktoś taki już musi się zaj3bać, to przynajmniej wskakuje se do tej kapsuły, a nie rozpi3rdala komunikacji tysiącom ludzi na 3 godziny, bo akurat wybrał tory w swoim egoizmie
  • Odpowiedz