Wpis z mikrobloga

Niestety dopiero teraz mogłem przeczytać cały wpis o osobach trans żałujących tranzycji, więc ominęła mnie dyskusja, bo skończyła się ona już prawie dobę temu. Chociaż dyskusją trudno to nazwać, bo sprowadzało się to do tego, że OP ( @Eliade ) i reszta transfobów w komentarzach mogli poklepać się po pleckach i poudawać, że się przejmują losem biednych młodych ludzi zmanipulowanych przez Big Gay™.

Ich argumentacja opierała się oczywiście na memach i gdybaniach wyssanych z dupy, czyli prawacka klasyka. Link do jakichkolwiek badań pojawił się dosłownie raz w całym wątku.


Niestety, jak dobrze wiemy, badania nie mają szans w starciu z chłopskim rozumem i uprzedzeniami, więc link do nich dostał niecałe 10 plusów, a prawackie przemyślenia z dupy dostały po ich po kilkaset/kilkadziesiąt.

Link do meta-analizy 27 badań na temat żalu spowodowanego tranzycją: https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC8099405/

Oraz link do polskiego komentarza tych badań (wstawiony pierwotnie przez @n3ssunostaguardando w omawianym wątku) https://tranzycja.pl/publikacje/detranzycja-zal/


#lgbt #transseksualizm #neuropa #bekazprawakow
Pobierz
źródło: comment_1654625231iAgroZcNABE2NooiLna3Zi.jpg
  • 31
@gorzki99: Ale ty to próbujesz wytłumaczyć tęczowej bojowce xD oni są ograniczeni, przynajmniej w stopniu lekkim. A rozmowa o statystyce XD Z KIMS PO ZAOCZNEJ PODSTAWOCE XD on jest na etapie, ze mieszkanie to podstawowe dobro i mu się należy xD u teczakow, jak u pisowcow. Jeśli wyniki są na ich korzyść to badań nie robi sie za dużo :)
@strfkr: w tej całej alt-rightowej nagonce najbardziej mnie boli, ze jaki by ten procent detranzycji nie był - zapomina się o ludziach, którzy nie żałują tranzycji.
Ok, zadbajmy o ludzi, którzy przeszli detranzycje - jak najbardziej. Potrzebują tego, zaopiekujmy sie tym i zbadajmy czemu tak jest.
Ale w tej statystyce, w części ludzi, którzy nie żałują - jestem np ja, trans baba, której tranzycja literalnie uratowała życie. Przeszłam tranzycje po długiej
Ale ty to próbujesz wytłumaczyć tęczowej bojowce xD oni są ograniczeni, przynajmniej w stopniu lekkim. A rozmowa o statystyce XD Z KIMS PO ZAOCZNEJ PODSTAWOCE XD on jest na etapie, ze mieszkanie to podstawowe dobro i mu się należy xD u teczakow, jak u pisowcow. Jeśli wyniki są na ich korzyść to badań nie robi sie za dużo :)


@zieloniutkazielonka: Wlasnie zauwazylem. Nizle z poczatku sie kamuflowal. No coz niech sobie
Porównywanie próbki ~8000 osób do 20 osób to jakieś jaja.


@n3ssunostaguardando: Jaja to sa jak ktos nie rozumie a sie wypowiada.

Jeszcze raz - powoli moze dotrze.

Probka 8k przy populacji 10k jest wrecz rewelacyjna probka.
Probka 8k przy populacji 16k jest tak na granicy
Probka 8k przy populacji 900k jest zalosna

Probka 20 przy populacji 30 jest ok
Probka 20 przy populacji 40-50 jest tak na granicy
Probka 20 przy
Ten tekst nie ma w ogóle sensu, bo nikt nie selekcjonuje sobie transów, nikt nie szedł sobie np. do jakichś aktywistów i ich pytał.


@n3ssunostaguardando: No ale kto mowi o selekcji?

Lap sens bo widze ze Ci umknal:

1000 osob z zakladu zbiera sie w jednym miejscu. 20 z nich zadaje pytanie o zarobki. Statystycznie mozesz trafic na samych prezesow? A jak zadasz to pytanie 500 osoba?

Podobnie w temacie ktory