Wpis z mikrobloga

Niestety dopiero teraz mogłem przeczytać cały wpis o osobach trans żałujących tranzycji, więc ominęła mnie dyskusja, bo skończyła się ona już prawie dobę temu. Chociaż dyskusją trudno to nazwać, bo sprowadzało się to do tego, że OP ( @Eliade ) i reszta transfobów w komentarzach mogli poklepać się po pleckach i poudawać, że się przejmują losem biednych młodych ludzi zmanipulowanych przez Big Gay™.

Ich argumentacja opierała się oczywiście na memach i gdybaniach wyssanych z dupy, czyli prawacka klasyka. Link do jakichkolwiek badań pojawił się dosłownie raz w całym wątku.


Niestety, jak dobrze wiemy, badania nie mają szans w starciu z chłopskim rozumem i uprzedzeniami, więc link do nich dostał niecałe 10 plusów, a prawackie przemyślenia z dupy dostały po ich po kilkaset/kilkadziesiąt.

Link do meta-analizy 27 badań na temat żalu spowodowanego tranzycją: https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC8099405/

Oraz link do polskiego komentarza tych badań (wstawiony pierwotnie przez @n3ssunostaguardando w omawianym wątku) https://tranzycja.pl/publikacje/detranzycja-zal/


#lgbt #transseksualizm #neuropa #bekazprawakow
strfkr - Niestety dopiero teraz mogłem przeczytać cały wpis o osobach trans żałującyc...

źródło: comment_1654625231iAgroZcNABE2NooiLna3Zi.jpg

Pobierz
  • 31
@strfkr: Nie mam zamiaru wchodzic w szersze dyskusje ale musialem o to zapytac.

Link ktory podajesz dotyczy:

"A total of 27 studies, pooling 7928 transgender patients"

Wyjscia sa 2:

1-albo jest tak malo "transgender patients" ze probka 8k pozwala przelozyc wyniki na calosc

2-albo jednak "transgender patients" jest wiecej i wtedy probka 8k to jakas zenada jak sie ja przywoluje celem udowodnienia czegos.

Tak dziala chlopski rozum vs. badania naukowe na
chłop co myśli, że trzeba zbadać 80% populacji, żeby mieć miarodajne wyniki xDDD


@strfkr: Raczej chlop ktory cos tam niecos w statystyke potrafi. Nie za duzo, ale na tyle duzo ze wie co to jest probka badan.

Ale spoko - wyjasnie Ci jak tylko potrafisz zrobic pewien eksperyment myslowy.

Chodzi o to jak probka wplywa na wynik.

Chyba sie zgodzisz ze rzucajac moneta mozemy miec albo orla albo reszke? (pomijamy staniecie
@gorzki99: chłopie najpierw piszesz, że się znasz na statystyce, a chwilę potem, w tym samym komentarzu, mówisz coś takiego:

To moze mi wyjasnisz jakim procentem "badanej populacji" bylo te 8k? Bo to wrecz determinuje czy badania sa wiarygodne czy nie.

XDDDDD


@strfkr: No i czego nie rozumiesz? Serio pytam.

Jesli populacja liczy 10k a badania sa robione na 8k to ok
Jesli populacja liczy 16k a bdania sa robione na
@gorzki99: xDDD Szkoda mi już strzępić ryja, więc specjalnie dla ciebie poświęciłem 30 sekund w google i zrobiłem screena, licząc, że dasz radę przeczytać że zrozumieniem:

Wypowiedź dotyczy sondaży przedwyczorczych, a uprawnionych do głosowania w Polsce jest ok. 30 mln. ludzi. Matematykę zostawiam tobie. Chociaż może lepiej nie będę zostawiał tobie, bo znowu się #!$%@? na najprostszym problemie - 1000 z 30 mln to dużo mniej niż 80%
strfkr - @gorzki99: xDDD Szkoda mi już strzępić ryja, więc specjalnie dla ciebie pośw...

źródło: comment_1654628848S04O59Gb3jtJY3UVRYzpgH.jpg

Pobierz
@strfkr: No i prychlem.

"wzglednie akceptowalne jakosciowo i kosztowo wyniki"

Czyli "tniemy koszty a wyniki sa akceptowalne bo inaczej musielibysmy zaplacic wiecej"

CO TO MA WSPOLNEGO Z ATEMATYKA? CO MAJA KOSZTA DO MATEMATYKI?

Jest tanio i dobrze to jest ok? No fajnie.

A poza tym chyba za duzo wypiles.
Porownujesz badania sondazowe wyborow (ktore z zalozenia nie sa prowadzone po to zeby udowodnic jakas naukowa teze) do badan ktore maja cos
@strfkr: ten subreddit to jest wylęgarnia fejków, była kiedyś na nim ankieta i wyszło, że 90% użytkowników to nie są ani osoby trans, ani tym bardziej osoby, które dokonały detranzycji. Ale ludzie ochoczo wykorzystują te historie (które stanowią mniej niż 1% wszystkich przypadków tranzycji) do #!$%@? po transach, bo akurat pasuje im to do światopoglądu. Co z tego, że te historie nie muszą być prawdziwe – tego nikt nie weryfikuje, bo
ten subreddit to jest wylęgarnia fejków, była kiedyś na nim ankieta i wyszło, że 90% użytkowników to nie są ani osoby trans, ani tym bardziej osoby, które dokonały detranzycji.


@cutecatboy: to po co się w ogóle przyznawali w ankiecie, skoro są tam tylko do robienia fejków?

też sobie religijnie wierzycie w takie bzdury byle pasowały do poglądów
@strfkr: A daj spokój, takie dzbany to się w temacie transseksualizmu mogą popisać chłopską wiedzą, zwłaszcza w Polsce, gdzie temat jeszcze rzadko poruszany w ramach debaty publicznej.

Wszystko jest prawdziwe, co wolnomyślicielowi chłopskiemu pasuje, Matt Walsh, konfeder0sja, Ben Shapiro, Jordan Peterson, różne alt-righty - i to jest prawdziwa choroba psychiczna.

Dzięki za wysiłek!